۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83683242
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ازدحام جمعیت در برخی شعب اخذ رای قزوین

قزوین - ایرنا - در حالی که هنوز کمی بیشتر از ۲ ساعت از زمان آغاز رای گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی زمان می گذرد، برخی شعب اخذ رای با ازدحام جمعیت روبرو هستند.

رای گیری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح همزمان با سراسر کشور در استان قزوین آغاز شد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در لحظات اولیه رای گیری در شعبه مستقر در مسجد امام خمینی (ره) حاضر و رای خود را به صندوق انداخت.

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین نیز ساعت ۹ با حضور در شعبه مسجد محمد رسول الله (ص) قزوین، رای خود را از این شعبه به صندوق ریخت.

تصاویر و فیلم های ارسالی خبرنگاران از شعب اخذ رای حاکی است که از همان ساعات اولیه رای گیری برخی شعبه ها مانند دو شعبه یاد شده و شعبه مسجد النبی (ص) و ... پذیرای رای دهندگان بودند و در بعضی شعب از لحظات اولیه صف های مردمی در انتظار انداختن رای تشکیل شد.

یکی از عوامل اجرایی انتخابات حاضر در شعبه مسجد امام خمینی (ره) به خبرنگار ایرنا گفت: استقبال مردم از حضور در پای صندوق های رای غیرمنتظره بود چرا که از همان لحظات ابتدایی آغاز رای گیری شاهد حضور جمعیت زیاد و تشکیل صف بودیم.

وی گفت: انتظار می رود مشارکت بالایی از مردم قزوین در این دوره از انتخابات به ثبت برسد و شاهد خلق حماسه ای دیگر از مردمان این دیار میهن عزیزمان باشیم.

۹۲۵ هزار و ۴۷۸ شهروند در استان قزوین واجد شرایط رای دهی هستند که از این تعداد ۴۴ هزار و ۳۱۸ نفر رای اولی هستند.

یک میلیون و ۶۰ هزار تعرفه برگ رای بین شعب اخذ رای حوزه‌های انتخابیه استان قزوین در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توزیع شده است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز جمعه دوم اسفند ماه در سراسر کشور آغاز شده است.

استان قزوین در این دوره از انتخابات مانند ادوار قبلی دارای سه حوزه اتتخابیه با چهار کرسی نمایندگی است.

۱۳۹ نامزد از حوزه های انتخابیه استان قزوین تایید صلاحیت شده بودند که با انصراف ۵۲ نفر، ۸۷ نفر بخت خود را برای کسب رای از مردم و حضور در خانه ملت محک می رنند.

حوزه انتخابیه قزوین-آبیک-البرز دارای ۲ کرسی نمایندگی مجلس و حوزه های انتخابیه تاکستان و بوئین زهرا-اوج نیز هرکدام دارای یک کرسی نمایندگی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =