پوشش آنلاین اخبار انتخابات توسط خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات یزد

یزد- ایرنا- شماری از خبرنگاران فعال استان یزد از همان ساعات اولیه انتخابات با حضور در ستاد انتخابات استان، نسبت به پوشش فوری و آنلاین اخبار اقدام کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در ستاد انتخابات استان یزد، تعدادی از خبرنگاران رسانه های جمعی اعم از خبرگزاری ها، پایگاههای خبری و روزنامه های محلی با حضور در ستاد انتخابات نسبت به پوشش دقیقه به دقیقه اخبار اقدام می کنند.

به همت استانداری یزد ، امکانات لازم برای خبرنگاران  اصحاب رسانه در اتاق خبر مستقر در این ستاد فراهم شده است.

قرار است خبرنگاران هم تا ساعاتی دیگر به صورت جمعی با حضور در یکی از اتاقهای استانداری ، رای خود را به صندوق بیندازند.

مسولان ستاد انتخابات هم بطور منظم در جمع خبرنگاران حاضر و آخرین اخبار انتخابات را گزارش می کنند.

همزمان با سراسر کشور اخذ رای از شهروندان یزدی دریازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت امروز( جمعه ) برابر دوم اسفند ماه ۹۸ در ۷۷۲ شعبه اخذ رای در ۱۰ شهرستان و در چهار حوزه انتخابیه استان آغاز شد.

از دقایق اولیه آغاز رای گیری بیشتر شعبه های رای در مرکز استان و شهرستان های بهاباد، بافق، خاتم، ابرکوه، مهریز، تفت، اشکذر، میبد و اردکان با استقبال چشمگیر مردم روبرو شده است.

مردم همیشه در صحنه و قدرشناس استان در حالی که شناسنامه های خود را در دست دارند در محل حوزه های رای گیری حاضر و در حال رای دادن هستند.

امروز یزدی ها از میان ۱۰۰ نامزد باقی مانده مورد تایید شورای نگهبان چهار نفر را برای چهار سال به نمایندگی از خود در قوه مقننه انتخاب می کنند.

در انتخابات این دوره در مهلت قانونی ۲۳۹ نفر داوطلبی خود را با ثبت نام اعلام کردند که از این تعداد ۱۴۷ نفر تایید شدند

برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ۷۲۲ ‌هزار و ۵۵۷ نفر در استان واجد شرایط حق رای هستند که از این تعداد ۳۷۰ هزار و ۴۸۹ نفر مرد و ۳۵۲ هزار و ۶۸ نفر زن هستند .

 آمار واجدان شرایط شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس به تفکیک شهرستان‌ های استان در ابرکوه ۳۴ هزار و ۶۵۵ ‌نفر، اردکان ۶۱ ‌هزار و ۴۴۵ نفر، اشکذر ۲۱ هزار و ۱۳۳ نفر، بافق ۳۰ هزار و ۸۲۷ نفر، بهاباد ‌١٠ هزار و ۹۷۷ نفر، تفت ۳۰ هزار و ۶۸ نفر، خاتم ۲۳ هزار و ۵۸۷ نفر، مهریز ۳۳ هزار و ۱۴۹ نفر،‌ میبد ۶۱ هزار و ۶۶۲ نفر و شهرستان یزد ۴۱۵ هزار و ۵۵ نفر اعلام شده است.

 آمار رای اولی‌های استان ۳۹ ‌هزار و ۹۱۶ نفر  است که از این تعداد ۲۰ هزار و ۴۱۹ نفر دختر و ۱۹ هزار و ۴۹۷ نفر پسر هستند.

همچنین ۱۵ هزار نفر از عوامل اجرایی ، نظارتی و بازرسی در انتخابات یازدهمین دوزه مجلس شورای اسلامی را برعهده دارند.

میزان مشارکت مردم یزدی در انتخابات دوره قبلی ۷۴ درصد بود که به نسبت جمعیت از لحاظ مشارکت در میان ۳۱ استان در جایگاه پنجم قرار داشت.  

 استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =