دادستان تهران: مردم با حضور در انتخابات کارشکنی دشمنان را خنثی می‌کنند

تهران - ایرنا - دادستان تهران گفت: مردم ایران با حضور در انتخابات، کارشکنی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی را خنثی خواهند کرد.

علی القاصی مهر روز جمعه با حضور در حسینیه جماران و شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود:‌ انتخابات برای مردم ایران صحنه ای برای نشان دادن بینش و تفکر سیاسی است، آنان همواره ثابت کردند که پای انقلاب و آرمان های آن هستند.
وی با اشاره به کارشکنی‌های دشمنان علیه نظام عنوان کرد: حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای این پیام را برای جهانیان دارد که مردم ایران پای اعتقاد و آرمان های خود ایستاده اند.
دادستان تهران افزود: مردم با انتخاب نمایندگان در آینده خود سهیم هستند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از بامداد روز جمعه دوم اسفند ماه آغاز شد.

بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، تعداد ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند.  

در کل کشور ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای اولین بار می توانند در انتخابات شرکت کنند.

تعداد ۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش بینی شده که از این تعداد، ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

۱۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =