۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۲
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83683101
۰ نفر

برچسب‌ها

راه سه روستای صعب العبور در استان زنجان بسته است

زنجان – ایرنا - معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان اعلام کرد: هم اکنون راه سه روستای صعب العبور زیر ۲۰ خانوار در این استان بسته است که با تلاش راهداران تا ساعتی دیگر بازگشایی می شود.

جواد یوسفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف و کولاک چند روز گذشته راه بیش از ۱۰۰ روستا در استان زنجان را بست که با تلاش های شبانه روزی و بی وقفه راهداران بازگشایی شد.

وی تاکید کرد: راهداران از روز گذشته در تلاش برای بازگشایی این سه راه روستایی زیر ۲۰ خانوار و صعب العبور هستند که برف سنگین بازگشایی را در این مدت کند کرد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: روستای طرازوج در شهرستان زنجان، امیرآباد در شهرستان سلطانیه و روستای انجلین در خرمدره مسیرهای مسدودی تا این لحظه هستند.
یوسفی خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان زنجان سامانه بارشی فعالی برای امروز نداریم.
وی تاکید کرد: کسانی که قصد تردد در جاده های استان زنجان را دارند می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: علاوه بر این شماره هموطنان برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

 یوسفی  اضافه کرد: رانندگان عبوری از جاده های کوهستانی این استان لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی همراه داشته و خودروهای خود را به چراغ های مه شکن مجهز کنند.
وی ادامه داد: در صورت شرایط جوی نامساعد در جاده ها مسافران و رانندگان می توانند به طور موقت در نزدیکترین راهدارخانه اسکان داشته باشند.
به گفته معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، ۳۰ اکیپ راهداری در گردنه کوهستانی و صعب‌العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
به گزارش ایرنا، استان زنجان ۵۲۷ راه روستایی دارد.
این استان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این مقدار، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =