تعداد نامزدهای انتخابات مجلس در حوزه نقده و اشنویه به ۲ نفر رسید

مهاباد- ایرنا- فرماندار نقده و رییس ستاد انتخابات حوزه نقده - اشنویه گفت: با انصراف یک نامزد دیگر، شمار کاندیداهای این حوزه انتخابیه به ۲ نفر کاهش یافت.

مرتضی فرامرزی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: «طاهر پورمراغه» با حضور در فرمانداری این شهرستان انصراف خود را از حضور در انتخابات اعلام کرد.

وی ادامه داد: طی روزهای گذشته نیز هفت نفر دیگر از کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه انصراف رسمی خود را اعلام کرده‌بودند.

وی اظهار کرد: علی زنجانی حسنلویی و باباخان اسکندری کاندیداهای باقی‌مانده در این دوره از انتخابات از حوزه نقده - اشنویه هستند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در نقده و اشنویه نیز در حال برگزاری است که یک نفر از این شهرستان‌ها به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کند.

برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه نقده و اشنویه ۱۸۰ شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده است که از این تعداد ۶۹ شعبه در اشنویه و ۱۱۱ شعبه نیز در نقده است.

۱۲ نفر از آذربایجان‌غربی راهی مجلس یازدهم می‌شوند که از این تعداد سه نفر سهم ارومیه و یک نفر سهم هرکدام از حوزه های انتخابیه ۹ گانه دیگر شامل «سلماس»، «خوی و چایپاره»، «ماکو، شوط، پلدشت و چالدران»، «مهاباد»، «بوکان»، «میاندوآب»، «نقده و اشنویه»، «شاهین‌دژ و تکاب» و «پیرانشهر و سردشت» است.

۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر در استان طی روز ۲ اسفند امسال واجد شرایط رای دادن هستند که از این میزان ۴۹.۷۵ درصد مرد و ۵۰.۲۵ درصد زن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =