جمع‌آوری آرا در  ۸۲ شعبه سیار روستاهای سربیشه و نهبندان

بیرجند - ایرنا - فرماندار نهبندان گفت: ۸۲ شعبه سیار، آرای مردم روستاهای بخش مرکزی نهبندان، شوسف، سربیشه، درح و مود را در انتخابات مجلس یازدهم جمع‌آوری می‌کنند.

مجید بیکی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه شعب سیار به تعداد کافی برای پوشش همه نقاط جمعیتی در سطح حوزه انتخابیه سربیشه و نهبندان پیش بینی شده است افزود: ۱۱۹ شعبه اخذ رای همزمان با سراسر کشور در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه از ساعت هشت صبح امروز برای اخذ رای مردم شروع به کار کردند.

وی اظهار داشت: از این تعداد ۶۴ شعبه در نهبندان و ۵۵ شعبه در سربیشه فعال شده و دستگاه‌های  احراز هویت نیز استعلام را به صورت آنلاین و آفلاین انجام می‌دهند.

فرماندار نهبندان یادآور شد:  تعداد نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه ۱۴ نفر بوده که از این تعداد تاکنون هشت نفر انصراف داده‌اند و ۶ نامزد در صحنه رقابت هستند.

وی گفت: بیش از ۶۵ هزار نفر واجد شرایط رأی در شهرستان نهبندان وجود دارد که امید است امروز شاهد حضور حداکثری جمعیت رأی دهندگان باشیم.

استان مرزی خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و چهار حوزه انتخابیه دارد که چهار نماینده با رای مردم از این استان به مجلس یازدهم راه می‌یابند.

۱۲۷ داوطلب در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند که در نهایت اسامی ۷۰ نامزد شامل ۶۵ مرد و پنج زن برای این استان از سوی شورای نگهبان اعلام شد و طبق آخرین آمار با انصراف ۳۰ نامزد تعداد نامزدهای چهار حوزه انتخابیه خراسان جنوبی به ۴۰ نفر رسید.

براساس آماری که وزارت کشور اعلام کرده ۵۶۴ هزار و ۹ نفر در این استان واجد شرایط رای داریم که از این تعداد ۲۸۳ هزار و ۷۴۱ نفر مرد و ۲۸۰ هزار و ۲۶۸ نفر زن هستند.

فرمانداری نهبندان مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های مرزی نهبندان و سربیشه است.

اخبار مرتبط