رقابت ۸۵ نامزد انتخاباتی در استان اردبیل برای هفت کرسی مجلس

اردبیل - ایرنا- انتخابات مجلس یازدهم همزمان با سراسر کشور در پنج حوزه انتخاباتی استان اردبیل آغاز و ۸۵ نامزد انتخاباتی وارد آخرین مرحله رقابت برای بدست آوردن هفت کرسی مجلس شورای اسلامی شدند.

بهروز ندایی ، رییس ستاد انتخابات استان اردبیل روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در استان فراهم و شعب اخذ رای از نخستین ساعات رای‌گیری در اقصی نقاط استان اردبیل فعال شده و مشغول جمع‌آوری آرای مردمی هستند.

وی افزود: یک‌هزار و ۲۹۵ شعبه اخذ رای در استان  استقرار یافته که از این تعداد، ۸۶۴ شعبه ثابت و ۴۳۱ شعبه سیار می‌باشد، همچنین ۵۵۰ شعبه اخذ رای در شهر و ۷۴۵ شعبه هم در روستاها دایر می‌باشد.

وی افزود: بیش از ۲۰ هزار نفر اعم از اعضای هیات‌های اجرایی، نظارت، بارزسی،  نیروهای انتظامی و امنیتی در برگزاری انتخابات مشارکت خواهند داشت.

به گفته وی ، ۸۵ نامزد در پنج حوزه انتخاباتی شامل  ۱۱ زن و ۷۴ مرد  در حال رقابت بوده و مردم هفت نماینده خود را از میان آنها انتخاب خواهند کرد.

ندایی افزود: در مجموع ۹۷۴ هزار نفر در استان  واجد شرایط رای دادن هستند که ۵۱ درصد آنها مردان و ۴۹ درصد بانوان هستند.

به گفته وی ، ۴۸ هزار و ۹۰۰  نفر از این تعداد رای اولی‌ها هستند که برای نخستین بار در انتخابات شرکت خواهند کرد.

استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین با سه نماینده ، پارس‌آباد ، بیله‌سوار و اصلاندوز با یک نماینده ، خلخال و کوثر با یک نماینده ، مشگین‌شهر با یک نماینده و گرمی مغان با یک نماینده و در مجموع هفت نماینده می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =