مجلس شورای اسلامی باید عصاره بهترین ها باشد

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه خرم آباد گفت: مجلس شورای اسلامی باید عصاره بهترین ها باشد و به همین منظور مردم باید دقت کنند بهترین انتخاب را داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی روز جمعه با حضور در دبیرستان سمای خرم آباد رای خود را به صندوق انداخت و افزود: مردم در گزینش و انتخاب نمایندگان آزاد هستند اما باید دقت داشته باشند برای استقلال و آزادی این کشور بهای سنگینی پرداخت شده است.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان انتخابات و حضور پرشکوه مردم اظهار داشت:  مردم استان از ساعات قبل از راهپیمایی در شعبه های اخذ رای حضور داشته و جمعیت متراکم آنها نشان دهنده پایبندی به نظام و انقلاب است.

وی مجلس شورای اسلامی را از ارکان سه گانه اداره کشور دانست و گفت: شرکت پرشور مردم درا نتخابات تکمیل کننده حضور دشمن شکن در راهپیمایی ۲۲ بهمن است و شنبه نیز فارغ از اینکه چه کسی پیروز نهایی است روز جشن ملی ایرانیان خواهد بود.

بنا بر آخرین اعلام ستاد انتخابات لرستان با انصراف ۱۱ کاندیدای انتخاباتی مجلس یازدهم  تا پایان روز چهارشنبه ۳۰ بهمن، تعداد افراد باقی مانده در میدان رقابت به ۱۸۳ نفر کاهش یافته و با توجه به اینکه ۹ نفر در خانه ملت وکیل مردم لرستان هستند برای هر یک کرسی نمایندگی حدود ۲۰ نفر رقابت می کنند.

از این تعداد نامزد انتخاباتی، ۱۷۳ نفر مرد و ۱۰ زن برای تصدی ۹ کرسی مجلس شورای اسلامی در ۷ حوزه انتخابیه با هم به رقابت خواهند پرداخت .

طبق آخرین آمار اعلام شده به تفکیک در حوزه انتخابیه خرم آباد وچگنی ۴۹ نفر، بروجرد ۳۱ نفر، الیگودرز ۱۶نفر، دورود وازنا ۲۰ نفر، کوهدشت و رومشکان۳۶نفر، دلفان و سلسله ۱۰ نفر و در پلدختر ۲۱ نفر کاندیدا حضور دارند .

مجموع داوطلبان و نامزدهای انصرافی این دوره ۸۱ نفر هستند که در حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی ۲۳، بروجرد ۱۱، الیگودرز هفت، دورود و ازنا ۱۱، کوهدشت و رومشکان هفت، دلفان و سلسله ۱۸ نفر و پلدختر چهار نفر بوده اند. 

در این دوره از انتخابات یکهزار و  ۴۸۹ شعبه برای استان پیش بینی شده است که از این تعداد ۷۲۵ شعبه شهری و ۷۶۴مورد روستایی می باشد و تعداد شعب اخذ رای ثابت و سیار نیز به ترتیب ۸۹۴ و ۵۹۵ مورد است .

 آمار واجدین شرایط رای دادن در استان  یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۴۴ نفر اعلام  شده که از این تعداد ۷۴۱هزار و ۹۸۶ نفر مرد و ۷۳۸ هزار و ۶۵۸ نفر دیگر زن هستند .

متولدین روز دوم اسفند ۱۳۸۰/۱۲/۲ و قبل از آن با در دست داشتن شناسنامه و شماره ملی می توانند در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رای دهند.

لرستان با هفت حوزه انتخابیه ۹ نماینده در خانه ملت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =