حماسه آفرینی مردم مهریز در انتخابات مجلس آغاز شد

یزد- ایرنا- همزمان با سراسر کشور حماسه آفرینی مردم ولایتمدار مهریز روز جمعه با حضور گسترده در پای صندوق‌های اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهر و روستاهای این شهرستان آغاز شد.

فرماندار مهریز گفت:  ۵۶ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در شهرستان برای جمع آوری آرای مردم پیش‌ بینی شد که از این تعداد ۳۰ شعبه در شهر مهریز و ۲۶ شعبه شامل ۱۱ شعبه ثابت و ۱۵ شعبه سیار در روستاها مستقر است.   

رضا زارع زاده مهریزی در حاشیه  شروع انتخابات در گفت و گو با ایرنا افزود:  تمام شعبه های اخذ رای طبق برنامه با همکاری تمام بخش‌ها فعالیت قانونی خود را برای رای گیری آغاز کردند.

این مسوول اظهارداشت: انتظار می‌رود مردم آرای خود را در اولین فرصت به صندوق‌های رای بریزند.

زارع زاده مهریزی گفت:  مشارکت بالای مردم در انتخابات مشت محکمی بر دهان دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب اسلامی است.

حوزه انتخابیه مهریز شامل شهرستان های بافق، بهاباد، خاتم، ابرکوه و مهریز است و با مجموع حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت  یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

انتخابات مجلس  امروز(جمعه) برابر دوم اسفندماه در ۱۰ شهرستان استان آغاز شد.

 رییس ستاد انتخابات استانداری یزد پیشتر گفته بود که برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ۷۲۲ ‌هزار و ۵۵۷ نفر در استان واجد شرایط حق رای هستند که از این تعداد ۳۷۰ هزار و ۴۸۹ نفر مرد و ۳۵۲ هزار و ۶۸ نفر زن هستند .

احمد ترحمی آمار واجدان شرایط شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس را به تفکیک شهرستان‌ های استان در ابرکوه ۳۴ هزار و ۶۵۵ ‌نفر، اردکان ۶۱ ‌هزار و ۴۴۵ نفر، اشکذر ۲۱ هزار و ۱۳۳ نفر، بافق ۳۰ هزار و ۸۲۷ نفر، بهاباد ‌١٠ هزار و ۹۷۷ نفر، تفت ۳۰ هزار و ۶۸ نفر، خاتم ۲۳ هزار و ۵۸۷ نفر، مهریز ۳۳ هزار و ۱۴۹ نفر،‌ میبد ۶۱ هزار و ۶۶۲ نفر و شهرستان یزد ۴۱۵ هزار و ۵۵ نفر اعلام کرد.

وی آمار رای اولی‌های استان  را ۳۹ ‌هزار و ۹۱۶ نفر ذکر کرد که از این تعداد ۲۰ هزار و ۴۱۹ نفر دختر و ۱۹ هزار و ۴۹۷ نفر پسر هستند.

آرای مردم استان در ۱۰ شهرستان از طریق  ۷۷۲ شعبه اخذ رای جمع آوری می شود.

 استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و از میان ۱۱۲ نامزد باقی مانده در چهار حوزه انتخابیه چهار نفر به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می کنند. 

در مجلس شورای اسلامی ۲۹۰ نماینده از ۳۱ استان کشور حضور دارند که چند نفر آنها نمایندگان اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی هستند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =