۲ اسفند ۱۳۹۸، ۸:۴۱
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83682906
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شیوع کرونا در دو زندان چین

۲ اسفند ۱۳۹۸، ۸:۴۱
کد خبر: 83682906
شیوع کرونا در دو زندان چین

پکن - ایرنا - شیوع کرونا در دو زندان چین و افزایش نسبی شمار مبتلایان جدید، درحالی که تصور می‌شد شمار بیماران مبتلا در این کشور رو به کاهش است، باعث نگرانی مردم چین شده است.

روز جمعه کمیسیون بهداشت ملی چین از ابتلای ۸۹۹ نفر دیگر به کرونا و مرگ ۱۱۸ نفر خبر داد که از این میان ۴۱۱ نفر در استان هوبی کانون شیوع ویروس هستند و ۱۱۵ مرگ مربوط به همین منطقه بوده است.

این در شرایطی است که دیروز این کمیسیون خبر داد که فقط ۳۹۴ نفر در چین به کرونا مبتلا شده اند که ۳۶۰ نفرشان در این استان بوده اند.

خبر بسیار نگران کننده برای چین اینکه در دو زندان این کشور صدها زندانی به کرونا مبتلا شده‌اند و همزمان شماری از مسئولان این زندان ها به دستور مقام های ارشد برکنار شده اند.

گزارش شبکه خبری فونیکس از هنگ کنگ حاکی است که این واقعه در استان شاندونگ در شرق چین رخ داده است.

اوایل ماه جاری میلادی یکی از زندانبانان شهر جی نینگ در همین استان دچار علایم کرونا و سرفه و عطسه های شدید شده است.

این اتفاق زمانی افتاده که بیش از ۲ هزار و ۷۷ نفر در این زندان یا زندانی و یا از کارکنان زندان هستند. 

آزمایش هایی که به دنبال این رویداد روی زندانیان و کارکنان زندان انجام شد نشان می دهد که ۲۰۰ زندانی و ۷ مامور و زندانبان به کرونا مبتلا شده اند.

شیه ویجون دبیر حزب در اداره دادگستری استان و هفت نفر دیگر به دلیل سوء مدیریت در این قضیه از کار برکنار شدند.

مورد دیگر شیوع در زندان شی لی فونگ در استان جه جیانگ واقع در شرق چین رخ داده که مسوولان می گویند موارد از بیرون به داخل زندان سرایت کرده است و به دنبال آن ۳۴ زندانی به کرونا آلوده و دو مسوول زندان برکنار شده اند.

خبر خوب اینکه برای نخستین بار شمار درمان شدگان بیماری از مرز دو هزار نفر گذشت و روز جمعه به ۲ هزار و ۱‍۹ نفر رسید و جمعا ۱۸ هزار و ۴۳۸ نفر تاکنون معالجه شده اند.

در سطح جهان ۷۶ هزار و ۷۱۶ نفر به کرونا مبتلا شده اند که ۷۵ هزار و ۴۶۵ نفر از آنها در چین هستند و شمار کل فوتی ها تا روز جمعه ۲ هزار و ۲۴۷ نفر گزارش شده است.

جایو جیان پینگ رییس تیم مبارزه با کرونا در استان هوبی در مرکز چین گفت که به رغم کاهش شمار مبتلایان اصلا نمی توانیم تدابیر را کاهش دهیم. حتی کسانی که هم درمان شده اند ممکن است دوباره علایمی از بیماری داشته باشند.

او افزود که الان چنین مواردی اتفاق افتاده است که بسیار خطرناک است. این گونه بیماران نمی توانند آزادانه رها شوند و نمی توان آنها را در بیمارستان دوباره بستری کرد و باید برای نگهداری آنها فضای جدیدی مهیا کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha