رقابت ۱۶۸ نامزد انتخاباتی در گیلان  برای کسب ۱۳ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی

رشت - ایرنا – رقابت ۱۶۸ نامزد انتخابات در گیلان برای کسب ۱۳ جایگاه نمایندگی استان در مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی دو هزار و ۵۵۹  شعبه اخذ رأی پیش بینی شده که مردم می توانند با مراجعه به آنها آرای خود را به صندوق ها بیاندازند.

از این تعداد یک هزار و۶۵۴ شعبه روستایی و ۹۰۵ شعبه شهری است و از مجموع این تعداد؛ دو هزار و ۲۱۴ شعبه ثابت می باشد و ۳۴۵ شعبه سیار هم در مناطق دور دست و صعب العبور و مناطق کم جمعیت کار اخذ آرا را انجام می دهد.

همچنین یک شعبه برای اقلیت های مذهبی در حوزه انتخابیه بندرانزلی پیش بینی شده است.
دراین میان حدود ۴۵ هزار نفر نیز در استان در بخش های مختلفی اعم از اجرایی، نظارتی، بازرسی، حفاظت، صیانت در برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فعالیت دارند.

مردم؛ می توانند با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی، برای رای دادن به صندوق های اخذ آرا مراجعه کنند.

به گفته مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری گیلان در این انتخابات با توجه به شرایط خاص استفاده از استامپ و گرفتن اثر انگشت در هنگام اخذ رای ضرورت ندارد و داشتن شناسنامه و کارت ملی کافی است.

در این دوره از انتخابات؛ یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۷۳  نفر از جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری استان واجد شرایط اخذ رای هستند که از این تعداد؛ ۹۱ هزار و ۴۹۸ نفر رأی اولی به شمار می روند.

 در این دوره انتخابات از مجموع ۴۶۵ داوطلب انتخاباتی در استان امروز  ۱۶۸نفر بعد از تایید صلاحیت ها با محاسبه انصرافی ها در عرصه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گیلان باقی مانده و امروز با هم به رقابت می پردازند.

در این دوره  انتخابات دستگاههای احراز هویت الکترونیکی نیز در شعبه ها مستقر شده است که عامل مهمی برای سلامت انتخابات است.

گیلان با ۱۶ شهرستان و ۱۱ حوزه انتخابیه اصلی، ۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت دارد.

۴۶۵ نفر  برای نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی  در گیلان ثبت نام کردند که ۴۱۵ نفر از این تعداد مرد و ۵۰ نفر زن بودند و پس از مراحل مختلف بررسی صلاحیت ها، ۱۸۲ نفر تایید صلاحیت نهایی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =