شعب اخذ رای در سیستان و بلوچستان ۱۰ درصد افزایش یافته است

زاهدان- ایرنا- رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: تعداد شعب اخذ رای در این استان نسبت به دوره قبل انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۰ درصد افزایش یافته و دلیل آن دسترسی آسان شهروندان به شعب اخذ رای است.

علی زینی وند روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:همه تمهیدات، اقدامات اولیه و آموزش‌های لازم برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان انجام و اقلام انتخاباتی موردنیاز به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها حمل شده است.

 وی ادامه داد: هیچ‌گونه مشکلی در امر پشتیبانی و مسائل مربوط به انتخابات در هیچ کدام از شهرستان‌های سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: ۴۷ هزار نفر در هزار و ۶۸۹ شعبه در سراسر این استان امر برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند. 

وی گفت: فرآیند رای‌گیری در همه شعب اخذ رای سیستان و بلوچستان همزمان با سراسر کشور راس ساعت هشت صبح آغاز شد.

زینی وند بیان کرد: امسال فرآیند احراز هویت افراد به صورت الکترونیکی انجام میشود بنابراین افراد واجد شرایط رای دادن علاوه‌بر شناسنامه، کارت ملی خود را نیز به همراه داشته باشند.

وی به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه در ادوار گذشته براساس قوانین موجود انتخابات اگر بعد از ساعت ۲۴ روز رای گیری نیز افرادی در شعب اخذ رای حضور داشتند امکان اخذ رای آنان وجود داشت اما امسال با توجه به الکترونیکی شدن فرایند احراز هویت دستگاه هوشمند راس ساعت ۲۴ غیر فعال میشود لذا توصیه می‌شود شهروندان رای دادن را به ساعات پایانی شب موکول نکنند زیرا حتی در صورت حضور در شعب، از امکان رای دادن محروم خواهند شد.

یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۱۴ نفر سیستان و بلوچستانی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۱۴۸ هزارو ۳۹۰ نفر قرار است برای اولین بار مشارکت سیاسی را تجربه کنند و در سرنوشت آینده کشور خود سهیم شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =