سبقت مردمی برای خلق شور و نشاط انتخاباتی

ارومیه- ایرنا- مردم همیشه در صحنه شهرستان‌های مختلف آذربایجان‌غربی برای حضور در پای صندوق‌های رای رقابتی شیرین آغاز کرده‌اند و حضور آنان در شعبه‌های اخذ رای لحظه به لحظه در حال افزایش است.

مردم در برخی از شهرستان‌های آذربایجان‌غربی از دقایق اولیه آغاز زمان رای‌گیری در شعبه‌های اخذ رای حضور یافته‌اند و در حالی که هوای سرد زمستانی همچنان حاکم‌ است و برف در پیاده‌روها و جلو شعبه‌های انتخاباتی دیده می‌شود، پیر و جوان، کوچک و بزرگ و زن و مرد در کنار هم ایستاده‌اند تا پیشتر از دیگران در ثواب رای‌دادن شریک شوند.

حضور زنان و مردان کهنسال با عصا و صندلی‌های متحرک، زوج‌های جوان، جوانان دانشجو و حتی دانش‌آموزان رای اولی، بانوان و مادران نوزاد در آغوش از جمله جلوه‌های بارز ساعات اولیه رای‌گیری در آذربایجان‌غربی ‌است.

‌یکی از شورانگیزترین جلوه‌های انتخابات‌ روز جاری در آذربایجان‌غربی حضور جوانان و رای‌اولی‌ها در پای صندوق‌های رای است و بسیاری از آنان با نشان دادن شناسنامه خود، با غرور مشتاق رسیدن لحظه‌ رای دادن هستند.

مریم بریاجی، از شهروندان ارومیه‌ای در حالی که صندلی متحرکی نیز با خود حمل می‌کرد، شناسنامه خود را نشان داد و گفت: در همه انتخابات گذشته شرکت کرده‌ام و به این‌ امر افتخار می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه برای پاسداشت خون شهدا و ادامه دادن راه آنان در این انتخابات شرکت می‌کند، اضافه کرد: وظیفه هر ایرانی‌ است که در این انتخابات شرکت کرده و حق خود را ادا کند.

جعفر شجاع‌زاده، دیگر شهروند ارومیه‌ای هم گفت: من برای عمل به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای در این شعبه حاضر شده‌ام و سعی می‌کنم بهترین‌ها را نیز انتخاب کنم.

وی افزود: وظیفه هر ایرانی‌ است که در این انتخابات شرکت کند و آنانی  هم که تاکنون حاضر نشده‌اند، می‌توانند بعدازظهر در شعبه‌ها حضور ‌یابند و از حق خود ‌استفاده کنند.

وی اضافه کرد: ما در زمان جنگ و با وجود تهدیدهای صدام به صورت پرشور در انتخابات و راهپیمایی‌ها شرکت کرده‌ایم و امروز نیز به خاطر کشورمان، خون پاک سردار سلیمانی و شهدای انقلاب و دفاع مقدس در این انتخابات شرکت می‌کنیم.

«آیلین مهدوی» که برای نخستین‌بار در جمع واجدان شرایط رای دادن قرار گرفته‌است نیز بیان کرد: بسیار خرسندم که حق انتخاب دارم و از شب گذشته شناسنامه‌ام را در جیبم گذاشتم تا صبح به محض روشن شدن هوا در انتخابات شرکت کنم ولی پیش از من هم تعدادی از مردم برای انتخابات‌ آمده بودند.

۱۲ نفر از آذربایجان‌غربی راهی مجلس یازدهم می‌شوند که از این تعداد سه نفر سهم ارومیه و یک نفر سهم هرکدام از حوزه‌های انتخابیه ۹ گانه دیگر شامل «سلماس»، «خوی و چایپاره»، «ماکو، شوط، پلدشت و چالدران»، «مهاباد»، «بوکان»، «میاندوآب»، «نقده و اشنویه»، «شاهین‌دژ و تکاب» و «پیرانشهر و سردشت» است.

۴۲ هزار نفر در امر برگزاری یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی‌ در استان ‌آذربایجان‌غربی مشارکت ‌می‌کنند؛ ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر در استان طی امروز واجد شرایط رای دادن هستند که از این میزان ۴۹.۷۵ درصد را مردان و ۵۰.۲۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =