حضور زودهنگام رای‌دهندگان در برخی از شعبه‌های اخذ رای آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- فرآیند اخذ رای در ۲ هزار و ۱۱۷ شعبه انتخاباتی آذربایجان‌غربی راس ساعت هشت صبح امروز، جمعه آغاز شد و مردم در برخی از این شعبه‌ها از جمله در ارومیه، قبل از باز شدن درب‌ها در محل حاضر شدند.

علیرضا ملامحمدی‌زاده، فرماندار ارومیه روز جمعه و در نخستین دقایق آغازین رای‌گیری به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی‌ها برای حضور در این «جهاد عمومی» از یکدیگر سبقت گرفتند و با حضور در برخی از شعبه‌ها از جمله شعبه ۲۰۵ خیابان عمار، به مشارکت انتخاباتی شور و شوق بخشیدند.  

بر اساس اعلام خبرنگاران اعزامی ایرنا به مناطق روستایی استان نیز حضور مردم در برخی از این مناطق از جمله روستای «حاجی پیرلوی» ارومیه از نخستین دقایق آغاز رای‌گیری چشمگیر بوده‌است.

طبق قانون، فرآیند برگزاری انتخابات تا ساعت ۱۸ و به مدت ۱۰ ساعت در سراسر کشور ادامه می‌یابد و تداوم و تمدید آن به حضور پرشور مردم و تصمیم وزارت کشور بستگی دارد.
۵۳۴ نفر در حوزه‌های انتخابیه ۱۰ گانه آذربایجان‌غربی برای ورود به مجلس یازدهم ثبت‌نام کرده بودند که ۲۰۲ نفر از این تعداد تایید صلاحیت نهایی شدند؛ طی یک هفته گذشته نیز ۴۰ نفر آنان در شهرستان‌های مختلف استان انصراف داده‌اند.
۱۲ نفر از آذربایجان‌غربی راهی مجلس یازدهم می‌شوند که از این تعداد سه نفر سهم ارومیه و یک نفر سهم هرکدام از حوزه های انتخابیه ۹ گانه دیگر شامل «سلماس»، «خوی و چایپاره»، «ماکو، شوط، پلدشت و چالدران»، «مهاباد»، «بوکان»، «میاندوآب»، «نقده و اشنویه»، «شاهین‌دژ و تکاب» و «پیرانشهر و سردشت» است.
۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر در استان طی روز ۲ اسفند امسال واجد شرایط رای دادن هستند که از این میزان ۴۹.۷۵ درصد مرد و ۵۰.۲۵ درصد زن می‌باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =