۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83682852
۰ نفر

برچسب‌ها

 ماهواره نظامی روسیه باوجود نقص فنی ماهواره بر به فضا رسید

مسکو - ایرنا- روسیه یک ماهواره نظامی به فضا پرتاب کرد که باوجود نقص فنی بخشی از ماهواره بر سایوز، ماهواره با موفقیت پرتاب شد.

 به گزارش روز جمعه ایرنا، شرکت دولتی فضایی «روس کاسموس» روز جمعه در گزارشی اعلام کرد: ماهواره بر «سایوز ۲.۱ ای» حامل ماهواره نظامی مخابراتی «مریدیان-ام» ساعت ۱۱ و ۲۴ دقیقه شامگاه پنجشنبه به وقت مسکو از پایگاه فضایی نظامی پلستسک (در شمال غرب روسیه) به فضا پرتاب شد. 

در گزارش آمده است: پرتاب ماهواره بر سایوز و هدایت ماهواره به مدار مورد نظر پیرامون کره زمین با موفقیت صورت گرفت و پس از ۳ دقیقه از پرتاب سایوز، این موشک تحت کنترل مرکز مدیریت پروازها درآمد. 

ماهواره مریدیان به تامین ارتباطات کشتی ها و هواپیماهای تجسسی در مسیر دریای شمالی و گسترش شبکه اینترنتی نواحی شمالی منطقه سیبری و خاور دور روسیه خواهد پرداخت.

در همین حال ریانووستی از وجود نقص فنی در بخشی از ماهواره بر سایوز خبر داد که به رغم وجود آن ماهواره توانست در مدار مورد نظر در پیرامون کره زمین قرار گیرد. 

روسیه اکنون نزدیک به یکصد ماهواره پیرامون کره زمین دارد که کمتر از نیمی از آنها فعال هستند و هر سال چندین ماهواره به گروه ماهواره‌های روسیه در فضا اضافه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =