پوتین بر سرکوب تروریست ها در سوریه تاکید کرد

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی با سران آلمان و فرانسه بر لزوم مبارزه و سرکوب تروریست ها در سوریه با احترام به حق حاکمیت این کشور تاکید کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین در گزارشی اعلام کرد: ولادیمیر پوتین در گفت وگوی تلفنی با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان درباره اوضاع سوریه و لیبی با آنها مذاکره کرد. 

«در این گفت وگوی تلفنی به حل و فصل بحران سوریه باتوجه به وخامت اوضاع ادلب درنتیجه اقدامات خصمانه گروه های افراط گرا علیه ارتش سوریه و ساکنان مناطق مسکونی این کشور توجه خاص شد.»  

«سه طرف بر اهمیت جلوگیری از پیامدهای انسانی منفی این وضعیت برای غیرنظامیان سوری تاکید کردند.» 

مکرون و مرکل هم برای کمک به کاهش تنش ها در منطقه شمال غرب سوریه اعلام آمادگی کردند. 

در هفته های اخیر منطقه امن ادلب بر اثر تحرکات تروریست ها متشنج شده و ورود ارتش ترکیه به این منطقه و درگیری ان با نیروهای ارتش سوریه و نیز گلوله باران مناطق پیرامون ادلب ازسوی گروه های تروریستی بر تنش ها به شدت افزوده است.

 سران سه کشور در گفت وگو درخصوص مساله لیبی خواستار رعایت کامل آتش بس از سوی طرف های درگیر در این کشور و ازسرگیری مذاکرات سیاسی در راستای تصمیمات کنفرانس برلین درباره لیبی شدند.

پوتین همچنین کشته شدن شماری در جریان تیراندازی در شهر هانائو آلمان را به مرکل تسلیت گفت.

شبکه خبری ان‌بی‌سی بامداد پنجشنبه گزارش داد که هشت نفر در تیراندازی در شهر «هانائو» در جنوب غربی آلمان کشته شده‌اند و پلیس هنوز به دنبال مظنونان است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =