۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۱
کد خبرنگار: 977
کد خبر: 83682807
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حماسه حضور در کرمان

کرمان - ایرنا - انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمان همزمان با سراسر کشور و با حضور استاندار و امام جمعه کرمان در محل گلزار شهدای این شهر از شعب اخذ رای ۳۲۶ و ۲۷۴ راس ساعت ۸ صبح امروز (جمعه) به نمایندگی از ۹حوزه انتخابیه آغاز شده و مردم این دیار حماسه ای دیگر می آفرینند.

به گزارش ایرنا ، استاندار کرمان در آئین آغاز رای گیری این استان به صورت تلفنی با فرمانداران سراسر استان ارتباط برقرار کرد و روند آغاز رای گیری را مورد ارزیابی قرار داد.

محمد جواد فدائی در حاشیه مراسم آغازین انتخابات گفت :  در ۲ هزار و ۲۵۰ شعبه در سراسر استان کرمان اخذ رای انجام می شود که از این تعداد شعب اخذی رای ۱۳۲۸ شعبه ثابت و ۹۲۲ سیار خواهد بود.

وی تعداد واجدین شرایط رای دادن در این استان را بالغ بر ۲ میلیون و یکصد هزار نفر عنوان کرد و اظهار داشت : بیش از ۶۹ هزار نفر آنها برای اولین بار رای می دهند.

فدائی همچنین گفت : ۴۰ هزار نفر در استان کرمان در قالب اعضای شعب، نمایندگان فرماندار و بخشدار، محافظان و بازرسان شعب، نمایندگان هیات نظارت و نامزدها درگیر برگزاری این انتخابات هستند.

استان کرمان با ۹ حوزه انتخابیه صاحب ۱۰ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که برای این تعداد کرسی نمایندگی در مجموع ۸۷ نامزد رقابت می کنند

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =