۱۴۰ داوطلب نمایندگی مجلس در همدان رقابت می‌کنند

همدان- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: ۱۴۰ داوطلب نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان برای تکیه زدن به ۹ کرسی با هم رقابت می‌کنند.

ابوالقاسم الماسی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ۴۴۱ داوطلب برای حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همدان نامنویسی کردند که از این تعداد ۱۹۹ تن رد صلاحیت و ۱۰۲ تن انصراف دادند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان اضافه کرد: ۱۴۰ تن در این دوره از رقابت های انتخاباتی برای تکیه زدن به ۹ کرسی نمایندگی مجلس باقی ماند که شامل ۵۵ داوطلب در حوزه انتخابیه شهرستان های همدان و فامنین، هشت داوطلب در شهرستان های رزن و درگزین، ۲۲ داوطلب در بهار و کبودراهنگ، هشت داوطلب در اسدآباد، ۱۰ داوطلب در تویسرکان و ۱۴ داوطلب نمایندگی مجلس در نهاوند است.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان اظهار داشت: تعرفه‌های مورد نیاز برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیشتر توزیع و تحویل نمایندگان فرمانداری ها شده است.

الماسی بیان کرد: همچنین هزار و ۲۷۸ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان پیش‌بینی شده که نسبت به دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۶ شعبه افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: ۲۰ هزار نفر کار اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان را بر عهده دارند که برای این افراد دوره های آموزشی متعدد برگزار شده است.

استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان و هفت حوزه انتخابیه اصلی، ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =