رقابت ۶۲ نامزد انتخابات مجلس در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری سیستان و بلوچستان گفت: پس از انصراف ۶۰ نفر از کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم‌اینک ۶۲ نامزد با هم به رقابت می‌پردازند.

محمد سرایانی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۲۲ داوطلب نمایندگی از ۶ حوزه انتخابیه سیستان و بلوچستان از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده بودند.

وی ادامه داد:۳۶۰ داوطلب برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه انتخابیه این استان شامل زاهدان، زابل، خاش، سراوان، ایرانشهر و چابهار نام نویسی کرده بودند که ۲۲ نفر قبل از رسیدگی در هیات‌های اجرایی انصراف دادند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری سیستان و بلوچستان گفت: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان از سوی هیات نظارت و شورای نگهبان در نهایت ۱۲۲ نفر تایید صلاحیت شدند که تاکنون ۵۹ نفر آنان انصراف داده‌اند.

وی تعداد واجدان شرایط رای دادن در سیستان و بلوچستان را یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۱۴ نفر ذکر کرد که از این تعداد ۱۴۸ هزار و ۳۹۰ نفر رای اولی هستند.

سرایانی بیان کرد: تمامی تجهیزات و تمهیدات لازم برای جمع آوری آرای مردم تامین شده است و با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از انتخابات این دوره با فرایند تمام الکترونیک صورت می‌گیرد و دستگاه‌های مکانیزه احراز هویت در تمام هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای مستقر شده است.

وی خاطر نشان کرد: صندوق‌ها و برگه‌های تعرفه رای گیری بین تمامی شعب توزیع شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری سیستان و بلوچستان افزود: ۴۷ هزار نفر در فرآیند اجرایی انتخابات مشارکت دارند تا مردم عزیز به راحتی بتوانند رای خود را در صندوق ها بیندازند. 

وی اظهار داشت: افراد واجد شرایط برای رای دادن باید کارت ملی و شناسنامه همراه داشته باشند و در واقع اگر به هردلیل موجهی مانند تعویض یا مفقودی نتوانستند کارت ملی ارائه دهند توصیه می‌کنیم حتما شماره ملی خود را داشته باشند زیرا بدون شماره ملی و کارت ملی احراز هویت نخواهند شد و رای گیری آنان ممکن نیست.

به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان دارای ۸ کرسی از ۶ حوزه انتخابیه شامل حوزه انتخابیه زابل ۲ نفر، زاهدان ۲ نفر، خاش یک نفر، سراوان یک نفر، ایرانشهر یک نفر و چابهار یک نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =