راه تمامی روستاهای آذربایجان‌شرقی تا نیمه شب بازگشایی می‌شود

تبریز-ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه تلاش راهداران برای بازگشایی راه روستاهای مسدود شده استان بواسطه بارش برف و کولاک ادامه دارد، گفت: در زمان حاضر تعداد راه‌های مسدود به ۱۰ روستا رسیده است و تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی تمامی مسیرها تا نیمه شب ادامه خواهد داشت.

غلامرضا رسول زاده، پنجشنبه شب در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها ادامه دارد، خاطرنشان کرد: از صبح امروز تا کنون مسیر ۵۵ روستا در مناطق کوهستانی شهرستان های هشترود، چاراویماق، میانه و بستان آباد بازگشایی شده است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی سامانه بارشی تا صبح روز جمعه در استان فعال خواهد بود و موجب بارش برف، لغزندگی معابر و مه گرفتگی می شود.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =