مفتی یمن: واگذاری فلسطین به یهود، موضع پایدار آل سعود است

تهران - ایرنا - مفتی اعظم یمن گفت: موضع ثابت و پایدار آل سعود این است که فلسطین به یهود واگذار شود و هیچ مانعی بر سر اعطای فلسطین به یهودیان وجود نداشته باشد.

به گزارش شبکه " المسیره " علامه " شمس الدین شرف الدین " روز پنجشنبه در کنفرانسی با عنوان " رد معامله ترامپ و منع سازش با دشمن صهیونیستی " که با حضور گسترده علمای یمن و برخی کشورهای عربی در صنعا برگزار شد، افزود: انقلاب حقیقی وجود ندارد مگر آنکه از پوشش آمریکا، اسرائیل، عربستان و امارات خارج شویم.

وی افزود:  آل سعود، مسلمانان را از بیت‌الله‌ الحرام محروم و پول آنها را برای فنته انگیزی در امت اسلامی هزینه میکند و پارک تفریحی افتتاح کرده که در آن شرب خمر می‌شود.  

مفتی اعظم یمن با بیان اینکه  امروز امت اسلامی موظف است که موضع یکپارچه‌ای علیه اسرائیل داشته باشد، افزود: در بسیاری از افرادی که فکر می‌کنند با نقض دین می‌توان مشکلات را حل کرد، اعتماد به خدا وجود ندارد.  

وی ادامه داد: امت اسلامی باید پشت سر رهبران آزاده و شجاع و نه رهبران وابسته به آمریکا قرار گیرند.

کنفرانس یاد شده روز پنجشنبه با حضور گسترده علمای یمن در صنعا برگزار شد و تعدادی از علمای فلسطین، سوریه، لبنان و عراق بصورت ویدئو کنفرانس در آن شرکت داشتند.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه (هشتم بهمن) در یک نشست خبری همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از آنچه او معامله قرن می‌خواند، رونمایی کرد.

بر اساس بندهای طرح معامله قرن که سه شنبه هشتم بهمن ۹۸ در واشنگتن رونمایی شد ۴۰ درصد زمین‌های کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی اشغال و مقاومت فلسطین خلع سلاح خواهد شد. شهر قدس پایتخت رژیم اسراییل خواهد بود و بخش‌هایی از کرانه باختری که در آن ها شهرک‌های یهودی نشین ساخته شده به این رژیم الحاق می شود.

همچنین پناهندگان فلسطینی حق بازگشت به سرزمین خود را ندارند و باید در کشورهای میزبان، اسکان دائم بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =