آمادگی سدهای استان تهران برای مهار سیلاب‌های احتمالی

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت:حدود ۶۰ درصد از ظرفیت سدهای استان تهران خالی نگه داشته شده‌است تا در صورت وقوع سیلاب احتمالی حوادث و مشکلات به حداقل ممکن کاهش یابد.

به گزارش روز پنجشنبه شرکت آب منطقه ای تهران، سید حسن رضوی در گردهمایی دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه های اجرایی کشور که به میزبانی شرکت آب منطقه ای تهران برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط حاضر ۵۴ درصد مخازن سدهای کشور خالی است و این رقم در استان تهران بالای ۶۰ درصد است.

 وی با بیان اینکه نهایت پیش بینی ما برای سال آینده، خوب و نرمال از نظر منابع آبی است، اظهار امیدواری کرد: وضعیت مناسب بارش ها در سال ۹۹ نیز تداوم داشته باشد تا آب مورد نیاز بخش های مختلف با اتکا به سدهایی که پس از انقلاب ساخته شده تامین شود.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته در مجموعه کشور و در استان تهران از نظر بارندگی ها شرایط خوبی را پشت سر گذاشتیم.

این مسئول  با بیان اینکه هم اکنون ذخایر برفی مناسبی در ارتفاعات تهران وجود دارد، افزود: سال گذشته درگیر سیلاب سنگینی در کشور شدیم و تا ۲۷ اسفند سال گذشته پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی حکایت از شرایط سیلابی نبود اما تجربه سال قبل به ما دیکته می کند که مدیریت مخازن سدها را به گونه ای انجام دهیم که اگر گرفتار سیلاب شدیم معضلات سال گذشته را نداشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =