رای گیری در یک هزار و ۲۳۴ شعبه کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - همزمان با سراسر کشور آخرین مرحله انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با رای گیری در شعب اخذ رای کردستان آغاز شد و در این روند یک هزار و ۲۳۴ صندوق کار جمع‌آوری آرای مردم مناطق شهری و روستایی این استان را انجام می‌دهند.

 یک هزار و ۲۳۴ شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم این استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده که ۵۲۹ شعبه آن شهری، ۷۰۵ مورد از این تعداد شعبه روستایی و از مجموع کل شعب اخذ رای،   ۶۳۲ شعبه ثابت و ۶۰۲ شعبه هم سیار است.

حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره با ۲۹ کاندیدا، ۶۸۴ هزار و ۲۷۷ نفر جمعیت و ۲ کرسی در مجلس

امروز ۲۵۳ صندوق اخذ رای در شهرستان سنندج برای جمع آوری آرای مردم شامل ۱۴۷ صندوق اخذ رای شهری و ۱۰۶ صندوق اخذ رای روستایی در مناطق مختلف شهرها و روستاها مستقر شده است.

در شهرستان کامیاران نیز ۸۴ شعبه و صندوق اخذ رای شامل ۲۲ صندوق شهری و ۵۱ روستایی مستقر شده که ۳۵ شعبه ثابت و ۴۹ شعبه سیار است.

در شهرستان دیواندره نیز ۹۲ شعبه و صندوق اخذ مستقر شده که ۳۵ شعبه ثابت و ۴۹ شعبه سیار برای جمع آوری آرای مردم اختصاص یافته است.

حوزه انتخابیه بیجار با ۲۷ کاندیدا، ۸۹ هزار و ۱۶۲ نفر جمعیت و یک کرسی نمایندگی در مجلس

شهرستان بیجار نیز ۱۱۲ شعب اخذ رای دارد که شامل ۴۱ شعبه شهری و ۷۱ شعب روستایی که دو شعبه شهری سیار و دو شعبه روستایی از این تعداد ثابت هستند.

حوزه انتخابیه سقز و بانه با ۱۰ کاندیدا، ۳۸۵ هزار و ۱۴۱ نفر جمعیت و یک کرسی نمایندگی مجلس

شهرستان سقز نیز ۲۲ شعبه و صندوق اخذ رای شامل ۹۶ صندوق شهری و ۱۲۴ روستایی مستقر شده است.

تعداد شعبه های اخذ رای شهرستان بانه نیز شامل ۹۹ مورد که ۳۵ مورد آن شهری و ۶۴ مورد نیز روستایی بوده که ۴۰ شعبه ثابت و ۵۹ شعبه سیار است.

حوزه انتخابیه قروه و دهگلان با ۱۵ کاندیدا، ۲۰۴ هزار و ۲۰۷ نفر جمعیت و یک کرسی نمایندگی در مجلس

شهرستان قروه نیز دارای ۱۰۸ شعبه شامل ۶۴ شعبه ثابت و ۴۴ شعبه سیار است.

شهرستان دهگلان دارای ۷۰ شعبه شامل ۳۰ شعبه ثابت و ۴۰ شعبه سیار است.

حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد با ۱۳ کاندیدا، ۲۴۰ هزار و ۲۰۳ نفر جمعیت و یک کرسی در مجلس

شهرستان مریوان نیز ۱۳۴ شعبه و صندوق اخذ رای شامل ۷۰ صندوق شهری و ۶۳ روستایی مستقر شده که ۷۴ شعبه ثابت و ۶۰ شعبه سیار است.

شهرستان سروآباد نیز ۶۲ شعبه و صندوق اخذ رای شامل هشت صندوق شهری و ۵۴ روستایی مستقر شده که ۳۱ شعبه ثابت و ۳۱ شعبه سیار است.

استان کردستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن سال ۱۳۹۵ دارای یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت است که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان، حدود یک هزار و ۷۰۰ روستا ساکن هستند که ترکیب جمعیتی آن شامل ۲۹ درصد ساکنان روستایی و ۷۱ درصد ساکنان شهری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند که امروز در روند انتخابات ۶ نماینده خود را از بین ۹۴ داوطلب انتخاب می کنند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همزمان با سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.

۹۴ کاندیدا شامل ۸۶ مرد و هشت زن در استان کردستان برای کسب ۶ کرسی مجلس شورای اسلامی با هم رقابت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =