۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 83682207
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

انصراف ۵۹ نامزد درسه حوزه انتخابیه شرق گلستان

گنبدکاووس - ایرنا - در حالی که کمتر از یک روز به زمان شروع رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است، ۵۹ نامزد تایید صلاحیت شده نهایی برای نمایندگی مجلس در سه حوزه انتخابیه شرق استان گلستان، انصراف خود را از ادامه رقابت‌ در این عرصه اعلام کردند.

روسای سه حوزه انتخابیه واقع در شرق گلستان شامل گنبدکاووس، رامیان و آزادشهر و مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اعلام کردند که از مجموع ۱۰۶ نامزد تایید صلاحیت شده نهایی در این سه حوزه اصلی هم اکنون ۴۷  نامزد باقی مانده‌اند.

رییس حوزه انتخابیه شهرستان گنبدکاووس در این خصوص گفت: از مجموع ۳۳ نامزد تایید صلاحیت شده تا امروز ۱۹ نفر انصراف داده‌ و در حال حاضر ۱۴ نامزد در عرصه رقابت حضور دارند که یک نفر خانم و ۱۳ نفر آقا هستند.

عبدالقدیر کریمی افزود: در این حوزه انتخابیه ۱۹۳ شعبه اخذ رای برای اخذ آرای مردم در مناطق شهری و روستایی دو بخش مرکزی و بخش مرزی داشلی برون پیش بینی شده است.

رییس حوزه انتخابیه شهرستان‌های رامیان و آزادشهر نیز اعلام کرد: از مجموع ۲۲ نامزد تایید صلاحیت شده نهایی، تا امروز ۱۵ نفر آنها انصراف دادند و درحال حاضر فقط هفت نامزد برای کسب کسب یک کرسی نمایندگی این حوزه انتخابیه رقابت می‌کنند.

حمیدرضا چوبداری افزود: در این حوزه انتخابیه ۱۸۴ شعبه اخذ رای پیش بینی شده که  ۹۶ شعبه آن در شهرستان رامیان و ۸۸ شعبه نیز شهرستان آزادشهر کار اخذ آرا از مردم را انجام می‌دهند.

رییس حوزه انتخابیه چهار شهرستان مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه هم به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که دراین حوزه انتخابیه از مجموع ۵۱ نامزد تایید صلاحیت شده نهایی تا الان ۲۵ نفر آنها با حضور در فرمانداری مینودشت انصراف دادند و درحال حاضر ۲۶ نامزد شامل دو خانم و ۲۴ آقا در عرصه ادامه رقابت باقی مانده‌اند.

سیدرضا طباطبایی گفت: برای اخذ آرای مردم در چهار شهرستان این حوزه انتخابیه درمجموع ۳۱۲ شعبه اخذ رای پیش بینی شده که ۷۵ شعبه آن در شهرستان مینودشت، ۷۶ شعبه در شهرستان گالیکش، ۸۹ شعبه در شهرستان کلاله و ۷۲ شعبه هم در شهرستان مراوه‌تپه مستقر خواهند شد.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی، هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که دو نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا ، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر از علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه به مجلس شورای اسلامی راه خواهند یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha