مردم از طریق سامانه الکترونیکی شکایات انتخاباتی را ثبت کنند

شیراز-ایرنا- معاون استاندار و رییس هیات مرکزی بازرسی انتخابات استان فارس گفت: سامانه الکترونیکی رسیدگی به شکایات انتخاباتی در میز خدمات پورتال وزارت کشور راه اندازی شده که مردم می توانند شکایت خود را در این سامانه ثبت کنند.

عبدالرضا قاسم پور روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم علاوه بر سامانه رسیدگی به شکایات انتخاباتی، می توانند شکایات خود را به هیات های بازرسی انتخابات و بازرسان وزارت کشور در شهرستان استان اعلام کنند.

وی ادامه داد: هیات های بازرسی اتتخابات در ۳۶ شهرستان استان فعال هستند و تمام فعالیت ها ، تحرکات و روند برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را رصد می کنند.

رییس هیات مرکزی بازرسی انتخابات استان فارس گفت: هیات های بازرسی انتخابات نظارت لازم را انجام می دهند تا انتخابات از مسیر صحیح و قانونی خود منحرف نشود و تذکرهای لازم را می دهند.

قاسم پور افزود: هیات های بازرسی انتخابات به عوامل اجرایی و نظارت انتخابات کمک می کنند که در کنار ‌هم با وحدت و همدلی انتخاباتی باشکوه، سالم و قانونی برگزار کنند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود. در استان فارس و چهار استان دیگر، به صورت همزمان انتخابات نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز برگزار خواهد شد.

سه هزار و ۲۲۷ شعبه اخذ رای در استان فارس برای اخذ رای از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند پیش‌بینی شده است.

استان فارس دربرگیرنده ۳۶ شهرستان، ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که سهم حوزه انتخابیه شیراز و زرقان، چهار کرسی نمایندگی است.

بنا بر اعلام  ستاد انتخابات استان فارس، هم اینک تعداد کاندیداهای نمایندگی مجلس در استان ۳۰۰ نفر است که از این تعداد ۲۶۷ نفر مرد و ۳۳ نفر زن هستند.

از شروع ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان فارس، ۹۲۴ نفر در این استان اقدام به نام‌نویسی کردند و ۹ نفر نیز حوزه انتخابیه خود را از سایر نقاط کشور به فارس انتقال دادند که در این میان،‌ تاکنون ۱۵۶نفر از کاندیداهای نمایندگی مجلس انصراف داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها