سمنانی‌ها آماده حماسه‌آفرینی

سمنان- ایرنا- انتخابات مجلس‌ شورای اسلامی فرصتی برای گردش نخبگان در راس امور است و مردم سمنان برای نشان دادن اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، وحدت، همدلی و انسجام ملی هم‌پیمان شدند تا دوم اسفند حماسه‌ای غرورآفرین خلق کنند.

برگزاری انتخابات مجلس‌ شورای اسلامی در کشور نشان از توجه انقلاب اسلامی به گردش نخبگان و استفاده از نیروهای انسانی کاربلد و خبره برای حرکت به سمت پیشرفت و ترقی دارد و به عبارتی دیگر انتخابات دموکراسی نیابتی است که مردم نماینده اصلح را برای سیاستگذاری به کشور معرفی می‌کنند.

مردم استان سمنان از دیرباز در اخلاق، انصاف، عدالت و انقلابی بودن شهره بودند و تقدیم سه هزار شهید برای نظام جمهوری اسلامی گواه این گفته است.

مردم استان سمنان همیشه پیروی از فرموده‌های مقام معظم رهبری و پای‌بندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی را وظیفه‌ای شرعی و عرفی به دوش خود می‌دانند و این بار صحنه ادای دین به انقلاب اسلامی را مشارکت حداکثری در انتخابات عنوان کردند.

متوسط مشارکت مردم استان سمنان در انتخابات‌های مختلف ۷۶.۵ و در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۰.۲ درصد است.

بیشترین مشارکت مردم استان سمنان در کل دوره‌های برگزاری انتخابات به میزان ۸۰.۴ درصد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری محقق شد.

به عبارتی میانگین مشارکت مردم در انتخابات در ۱۰ دوره گذشته در کشور ۶۰ درصد است و استان سمنان مشارکت ۷۰ درصدی شرکت در انتخابات را به نام خود ثبت کرده است.

مردم استان سمنان با توجه به منویات مقام معظم رهبری در معیارهای انتخاب نماینده اصلح و با بیان پرسش و مطالبه‌های خود برای انتخاب نماینده اصلح در جست و جو هستند.

انقلابی بودن، داشتن برنامه و رویکرد عملیاتی در حوزه اختیارات نماینده مجلس، توجه به جوانان و اشتغال و بهبود معیشت از جمله معیارهای مردم استان سمنان در انتخاب نماینده اصلح است.

۱۵۸ نفر برای نامزدی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان سمنان ثبت نام کرده بودند و شورای نگهبان با درخواست انتقال سه نفر از نامزدهای انتخاباتی به حوزه‌های انتخابیه استان سمنان موافقت کرد، طبق آخرین اطلاعات، ۶۰ نامزد نمایندگی برای حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان سمنان حضور دارند.

۲۲ هزار و ۸۰۷ رای ‌اولی آماده مشارکت در انتخابات دوم اسفند در چهار حوزه انتخابیه این استان هستند که از این تعداد رای اولی در استان سمنان ۱۱ هزار و ۳۹ نفر دختر و ۱۱ هزار و ۷۶۸ نفر پسر هستند.

عدم مشارکت سیاسی خود تحریمی است

فاطمه یارمحمدی یکی از اقشار جامعه کارگری سمنان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: برای کمک به معیشت خانواده پا به پای همسرم مشغول کار در یک واحد تولیدی هستم و با وجود تمامم مشکلات اقتصادی خانوار خود می‌دانم در تحریم و جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم پس شرایط را درک می‌کنم و برای تو دهنی محکم به دشمنان همه با هم پای صندوق رای می‌آییم.

وی ادامه داد: طرفدار ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و هر کجا که نظام به حمایت و پشتیانی ما نیاز داشته باشد در صحنه حاضر می‌شویم، اما توقع داریم مسوولان نیز به فکر مردم باشند.

این مادر زحمت‌کش با دستان پینه بسته که نشان از مشقت کارش بود انگشت اشاره خود را به معنای تاکید بالا آورد و به خبرنگار ایرنا گفت: نماینده‌ای را انتخاب می‌کنم که انقلابی باشد و دغدغه مردم داشته باشد، شعار ندهد و مرد عمل باشد.

وی بیان کرد: برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بهای سنگین داده‌ایم و برای حفظ نظام تا آخرین نفس ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم برخی سوء مدیریت‌ها چون زالویی خون انقلاب را بمکد بلکه با حضور پرشور پای صندوق رای و انتخاب نماینده اصلح به آبادانی و توسعه کشور کمک می‌کنیم.

یارمحمدی اضافه کرد: کسانی که می‌گویند به دلیل مشکلات معیشتی و اقتصادی رای نمی‌دهیم در واقع کسانی هستند که خود را از مشارکت در تعیین سرنوشت محروم می‌کنند که این اصلا به نفع کشور نیست.

مشارکت حداکثری در انتخابات کوبنده دشمنان

نادر شرفیه یکی از دانشجویان سمنانی در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: من یک جوان نسل امروز هستم که نسل انقلاب را ندیدم، اما وقتی فیلم‌ها و مستندات زمان انقلاب را می‌بینم از رشادت‌های جوانان انقلابی حیرت زده می‌شوم.

وی ادامه داد: نسل دیروز برای دستیابی به  آرمان‌های والا مانند استقلال، آزادی و تحقق دموکراسی انقلاب کردند و انقلاب ما یک انقلاب با عمق معنا بود و شاید اکنون برخی سوء مدیریت‌ها، بخشی‌نگری، عملکرد سلیقه‌ای، حضور کمرنگ جوانان در عرصه مدیریتی کشور را دچار چالش کرده است، اما این به معنای عدم پای‌بندی به نظام نیست، بلکه ما جوانان اعلام می‌کنیم نظام، مقام معظم رهبری و کشورمان را دوست داریم و با حضور پرشور پای صندوق رای این ارادت را ثابت می‌کنیم.

وی بیان کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات در واقع شاخص مقبولیت، مشروعیت و محبوبیت نظام مقدس جمهوری است و نظام به پشتوانه و سرمایه حمایت مردم در جهان و خاورمیانه به عنوان کشوری مقتدر و قدرتمند شناخته شده است.

این داشنجوی سمنانی اظهار داشت: کاهش مشارکت مردم در انتخابات در واقع آب به آسیاب دشمن ریختن و دشمن خوشحال کن است چرا که دشمنان می‌خواهند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ضعیف کنند و یکی از این مقدمات رسیدن به این هدف جدا کردن مردم از نظام است و مردم باید هوشیار باشند و با مشارکت حداکثری دشمن را بکوبند.

مشارکت حداکثری کمک کننده در بهبود شرایط کشور

مهسا طاهریان یکی از رای اولی‌های شهر سمنان در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: خوشحالم به سنی رسیدم که می‌توانم در تعیین سرنوشت کشورم سهیم باشم و اکنون با تحقیق و بررسی به دنبال انتخاب نماینده اصلح هستم تا در ادامه راه برای پیشرفت، عزتمندی و اقتدار کشور کمک کنم.

وی ادامه داد: فضای مجازی گاهی ما رای اولی‌ها را از رای دادن مایوس و گاه ترغیب می‌کند، نمی‌دانم کدام اطلاعات گفته شده در فضای مجازی درست و کدام نادرست است و شاید این اطلاعات مرا در انتخاب نماینده اصلح گمراه می‌کند لذا بیشتر با خواندن بروشورهای تبلیغاتی و اطلاعات منتشر شده در کانال‌های منتسب به خود داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی برای انتخاب نماینده اصلح کمک می‌گیرم.

طاهریان یادآور شد: زمان تبلیغات خیلی اندک است و برای شناخت و انتخاب نماینده اصلح برای رسیدگی به امور کشور به مدت چهار سال زمان بیشتری لازم است و اکنون به نظر من زمان خیلی کم است.

وی خاطرنشان کرد: برای من انتخاب نماینده مجلس یک انتخاب مهم تلقی می‌شود و نمی‌خواهم با کم توجهی و تحقیق کم رای دهم و می‌خواهم با تحقیق و با قوت نماینده شهرم را انتخاب کنم، اگر انتخابمان درست باشد بدون شک کشور مسیر توسعه و ترقی را با سرعت بیشتری طی خواهد کرد و مشکلات مردم جامعه حل خواهد شد.

در تعیین آینده کشورم سهیم می‌شوم

ساناز حکمت یکی از زنان استان سمنان در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: راه اعتراض و اعمال نظر در اداره کشور، مشارکت در انتخابات است.

وی ادامه داد: من در انتخابات شرکت می‌کنم تا با انتخاب نماینده اصلح در بهبود معیشت و پیشرفت کشور کمک کنم.

وی بیان کرد: اگر مردم با تحقیق و در نظر گرفتن معیارهای یک نماینده اصلح، داوطلب را به عنوان نماینده مجلس انتخاب کنند بدون شک همه‌ مشکلات حل خواهد شد و من با دقت و تحقیق در انتخابات شرکت می‌کنم تا در آینده کشورم سهیم باشم و سیلی محکم به دشمن بزنم و بگویم نمی‌تواند از آب گل‌آلود ماهی بگیرد و ما هر وضعیتی در کشور باشد به نظام مقدس جمهوری اسلامی پای بند هستیم و اجازه دخالت بیگانه را نمی‌دهیم.

حکمت خاطرنشان کرد: به نماینده‌ای رای می‌دهم که برای اشتغال جوانان برنامه عملیاتی به دور از شعار زدگی داشته باشد و برای حل مشکلات معیشتی جامعه برنامه داشته باشد، در سیاستگذاری برای برخورد با مفسدان اقتصادی مصمم و جدی باشد.

حضور با شکوه در انتخابات و انتخاب نماینده اصلح در واقع مشارکت در سرنوشت کشور است و مردم استان سمنان با شکوه حضور خود نشان خواهند داد آینده کشور و استان برایشان مهم است و انتظار دارند بعد از انجام وظیفه و مشارکت حداکثری، نمایندگان نیز برای حل مشکلات آنان دلسوزانه تلاش کنند.

اخبار مرتبط