فرماندار فسا : بازرسی قدرتمند در انتخابات مانع از رفتارهای غیرقانونی می‌شود

شیراز_ایرنا_ معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت:  هر جا که بازرسی، قدرتمند و قانونمند درانتخابات عمل کند ، راه بسیاری از رفتارهای غیر قانونی بسته می‌شود و امور با نظم و مبتنی بر قانون در شعب اخذ رای  و با اصول صحیح پیش خواهد رفت.

 حسین آرگیو روز پنج‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت :  انتخابات یک فرایند قانونی است و مهمترین  مراکز تصمیم گیری از فرآیند انتخابات شکل گرفته اند ، بنابر این لازم است که ماهیت انتخابات بر اساس قانون و ضوابط مربوطه باشد تا در روند اجرای آن دچار بی نظمی و تبعات منفی ناشی از آن نشویم.

وی ادامه داد: بازرس انتخابات ، با توجه به حساسیت اموری که بر عهده دارد باید کاملا مستقل باشد و از هیچ مقام اجرایی و اداری و ... سفارش نپذیرد و صرفا در چارچوب و بر اساس آنچه که در قانون تصریح شده است اقدام و گزارش نماید.

فرماندار فسا اضافه کرد:از زمان استقرار فرمانداری ویژه در شهرستان فسا ، فضا به گونه ای مدیریت شده که همه گروه های سیاسی با تنوع سلیقه و تفکر ، بتوانند در ایجاد فضای با نشاط سیاسی و اجتماعی سهیم باشند و بی شک تداوم این امر منجر به توسعه و ارتقای  بینش سیاسی خواهد شد.

وی گفت: ملاک ما در روند اجرای انتخابات ، مبتنی بر رعایت اصول قانونی و بر پایه  ضوابط و مقررات مشخص در این حوزه است و به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد خللی در  روند قانونی انتخابات به وجود آید.

فرماندار فسا ادامه داد: ۳۶۰۰ نفر به عنوان عوامل اجرایی انتخابات در ۱۶۳ شعبه اخذ رای در سطح این شهرستان فعالیتی حساس و مهم دارند که تمام زیر ساخت ها و ساز و کارهای آن به شکل مطلوب فراهم است و  در روز دوم اسفند ماه ، مردم با حضور و مشارکت گسترده خود ، حماسه ای دیگر در  تاریخ  شهرستان فسا رقم خواهند زد.

۱۹ نفر به عنوان داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان فسا  رقابت می کنند.

شهرستان فسا در فاصله ۱۴۹ کیلومتری  شرق شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها