نتانیاهو مدعی افزایش  روابط  کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی شد

تهران- ایرنا- "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی با این ادعا که روند عادی سازی روابط کشورهای عربی با این رژیم روبه افزایش است ، گفت: این روند فقط ناشی از تهدید مشترک نیست بلکه به اشتیاق و علاقه کشورهای عربی نیز بازمی گردد.

به گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، نتانیاهو با تاکید بر افزایش روند عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با این رژیم ، گفت، نمی تواند تعداد سفرهای محرمانه اش به کشورهای عربی را فاش کند.

وی گفت: "اگر 10 سال پیش کسی در مورد وضعیت کنونی و گسترش مستمر روابط با تمام کشورهای عربی به استثنای یک یا دو کشور  صحبت می کرد، آن را رویا می دانستم ، اما این روند اکنون عملا در جریان است و در عربستان وبلاگ نویسانی حضور دارند که مدام نام من و حزب لیکود را بر زبان می آورند".

نتانیاهو با ادعای اینکه جامعه عربی بیش از پیش عادی سازی روابط با اسرائیل را پذیرفته است، به نظرسنجی هایی که اسرائیل در این خصوص انجام داده استناد کرد و گفت، در این نظرسنجی ها این سوال مطرح می شود که آیا کشور شما باید با اسرائیل رابطه داشته باشد؟ پاسخ مثبت به این سوال پیش از این صفر  درصد بود، اما امروز سیر صعودی دارد.

این اظهارات نتانیاهو در حالی است که وی سرگرم تحرکات پیش از انتخابات کنست(پارلمان) است که قرار است دوم مارس (12 اسفند) برگزار شود و نظرسنجی ها نشان می دهد، وی این بار نیز موفق به تشکیل کابینه نخواهد شد زیرا حزب لیکود به رهبری او قادر به کسب 61 کرسی از 120 کرسی کنست و بدست آوردن اکثریت برای تشکیل کابینه نخواهند بود.

اکنون مصر و اردن روابط رسمی و علنی با رژیم صهیونیستی دارند و تعداد زیادی از کشورهای عربی نیز به شکل پنهانی با  این رژیم روابط دارند و در این راستا تعدادی از مقامات بلندپایه صهیونیستی عازم برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله بحرین و امارات شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =