رهبر حزب کارگر انگلیس؛ جانسون را به بی توجهی نسبت به سیلزدگان متهم کرد

تهران-ایرنا- بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که در چند روز گذشته به دلیل سوء مدیریتش در رسیدگی به سیل اخیر در کشورش مورد انتقاد قرار گرفته است، این بار از سوی جرمی کوربین رهبر حزب کارگر به «بی توجهی» به آسیب دیدگان به دلیل سیل ناشی از توفان دنیس متهم شد.

به گزارش روز پنجشنبه تارنمای شبکه اسکای نیوز انگلیس، کوربین که قرار است امروز به منطقه جنوب ولز سفر کند ؛ گفت : واکنش دولت در قبال سیل های اخیر «کافی» نبوده است.

رهبر حزب کارگر افزود: نخست وزیر با خودداری از دیدار از مناطق آسیب دیده و برگزاری نشست کمیته اضطراری دولت ماهیت و چهره واقعی خود را نشان داد.

وی همچنین وزیران دولت متهم کرد که نتوانسته اند با بحران آب وهوایی مقابله کنند.

کوربین گفت: ناتوانی دولت جانسون در تشکیل نشست اضطراری برای حمایت از ساکنان مناطق آسیب دیده حامل پیامی کاملا روشن است. نخست وزیر به کمک به جوامع مناطق سیل زده به ویژه مناطقی که بارها در سالهای اخیر دچار سیل بوده اند، اهمیتی نمی دهد.

اظهارات کوربین با انتقاد جورج یوستیس وزیر محیط زیست انگلیس مواجه شد و یوستیس رهبر اپوزیسیون این کشور را به تلاش برای سیاسی کردن موضوع سیل ها متهم کرد.

جانسون  به تازگی نیز از سوی برخی از مردم ساکنان مناطق سیل زده و نمایندگان اپوزیسیون به دلیل خودداری از ملاقات با ساکنان مناطق سیل زده مورد انتقاد قرار گرفت.

در روزهای گذشته هزاران نفر به دلیل توفان « دنیس » از مناطق محل سکونت خود تخلیه شدند و روز سه شنبه بیش از ۴۰۰ وضعیت هشدار سیل همچنان به قوت خود باقی بود.

« لوک پولارد » سیاستمدار عضو حزب کارگر و وزیر دولت در سایه در امور محیط زیست، خودداری جانسون از دیدار با خانواده‌های سیل‌زده را « فضاحت بار » توصیف کرده است.

این نخستین‌بار نیست که جانسون به دلیل واکنش به سیل‌های گسترده مورد انتقاد قرار می‌گیرد. او آذر (دسامبر) گذشته نیز به دلیل خودداری از عذرخواهی از مردم برای دیدار زودتر از مناطق سیل‌زده مورد انتقاد قرار گرفت.

در روزهای گذشته صدها پرواز در فرودگاه‌های انگلیس بر اثر شدت وزش باد و طوفان که سرعت آن حدود ۱۱۳ کیلومتر در ساعت گزارش شده، لغو و حدود ۲۳۰ پرواز خطوط هواپیمایی ایزی‌جت لغو و شمار زیادی از پروازهای بریتیش‌ایرویز نیز با تأخیر روبه رو شده است.
شرکت‌های ریلی نیز به مسافران اعلام کردند به دلیل جاری شدن سیل و آب‌گرفتگی، سرویس‌ها با تأخیرهای طولانی روبه‌رو  و یا لغو شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =