سازندگی فرهنگی و اقتصادی رسالت اصلی سپاه است

کرج - ایرنا - فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به خدمات گسترده سپاه در کشور گفت: سازندگی فرهنگی و اقتصادی رسالت اصلی سپاه پاسداران است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار سید یوسف مولایی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از جهادگران برتر استان البرز که در کانون بسیج جوانان سپاه البرز برگزار شد، جهادگران را عامل و عالم دانست و افزود: شما جهادگران، افسران حرکت بزرگ فرهنگی انقلاب اسلامی هستید.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی پیش از آنکه یک حرکت اقتصادی باشد یک حرکت بزرگ فرهنگی است، اظهار داشت: کار سازندگی و جهادی کار بزرگی است که ارزش والایی دارد و رسالت سپاه و بسیج نیز همین است.

مولایی با بیان اینکه رسالت سپاه، پاسداری از انقلاب است، اظهار داشت: پاسداری با نگهبانی متفاوت است و این پاسداری برای جلوگیری از سست شدن پایه های ستون انقلاب اسلامی است.

وی گفت: پاسداری از انقلاب اسلامی فقط برای نگهبانی از دشمن خارجی نیست و اگر روزی آسیب اجتماعی و فرهنگی وارد شود باید وارد عمل شویم ضمن اینکه باید فرهنگ سازی نیز داشته باشیم.

فرمانده سپاه استان البرز افزود: جهاد و سازندگی یعنی از وقت، پول، مال و جان خود گذشتن و برای دیگران کار کردن ولی در جامعه ای که سوداگری حاکم می شود یعنی همه جیز برای من و نه برای دیگران در حالیکه هشت سال دفاع مقدس ما ایثارگری را ترویج داد و باید به آن فرهنگ برگردیم که برگشت به اصالت است.

وی با بیان اینکه کشور ظرفیت هایی دارد که متاسفانه به دلیل غفلت نمی توانیم آن ها را فعال کنیم، اضافه کرد: شما جهادگران در حال فعال کردن این ظرفیت ها هستید که حتی فعال کردن یک هنر در یک خانه یک ظرفیت است و این کار جهادی است.

مولایی گفت: عقب ماندگی ما بسیار بالاست و برای اینکه عقب ماندگی های سنواتی را جبران کنیم باید یک عمل خارق العاده ای انجام شود و با کارهای دولتی و اداری انجام نمی شود و لازمه آن یک حرکت بزرگ جهادی است.

فرمانده سپاه استان البرز افزود: انقلاب مرهون مردم است و متاسفانه بخشی از این مردم فراموش شده اند و حتی کمکشان نمی کنیم تا از توانمندی خودشان استفاده کنند که این حرکت های جهادی یعنی حرکت دادن مردم .

در این آیین از گروه های جهادی و جهادگران برتر استان البرز تجلیل شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha