راه دسترسی۱۲۷ روستای آذربایجان‌غربی بسته است

مهاباد- ایرنا- معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: بارش برف راه دسترسی به ۱۲۷ روستای استان را بسته است و تلاش‌ برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها ادامه دارد.

بصیر صادق‌پور روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عوامل راهداری طی چند روز گذشته و پس از بارش برف با تلاش شبانه‌روزی، راه‌های اصلی و فرعی استان را در چند نوبت برف‌روبی و نمک‌پاشی کردند اما با وجود این تلاش‌ها هم‌اکنون راه دسترسی به این تعداد روستا که به‌طور عمده در شهرستان‌های سلماس، مهاباد، ارومیه، پیرانشهر و خوی قرار دارد، بسته است.

وی با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم انتقال عوامل اجرایی و صندوق‌های اخذ رای به مناطق روستایی، افزود: با تلاش عوامل راهداری تلاش می‌شود راه دسترسی به این روستاها تا پیش از پایان امروز بازگشایی شود. 

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش دمای هوا طی چند روز اخیر رانندگانی که در گردنه‌های برفگیر مناطق کوهستانی و راه‌های روستایی تردد دارند باید مراقب سقوط بهمن باشند.

وی افزود: هم‌اکنون تمامی محورهای اصلی در استان باز بوده و تردد در آنها جریان دارد؛ با وجود این رانندگان تجهیزات لازم زمستانی به ویژه زنجیرچرخ را با خود به همراه داشته باشند.

وی گفت: هم‌اکنون ۹۰۰ نفر از عوامل راهداری در ۶۸ راهدارخانه‌های ثابت، سیار و استیجاری استان مستقر شده‌اند و با استفاده از ۴۲۰ دستگاه ماشین‌آلات و ادوات راهداری مشغول ارایه خدمت به شهروندان هستند.

«صادق‌پور» گفت: عوامل راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی کنترل عملیات برف‌روبی در ۱۲ هزار کیلومتر از انواع راه‌ها و ۸۹ گردنه از جمله ۱۸ گردنه راه‌های اصلی استان را بر عهده دارند.

اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی امسال در قالب طرح زمستانی از طریق سامانه جامع ۱۴۱ آماده پاسخگوی آخرین وضعیت راه‌های استان و ارایه مشاوره به رانندگان و مسافران در آذربایجان‌غربی است.

علاوه بر شماره ثابت ۱۴۱، شهروندان می‌توانند از طریق تلفن گویای شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاعات راه‌های مورد نیاز را دریافت کرده و سفر خود را مدیریت کنند.

ورود سامانه بارشی از غرب کشور به آذربایجان‌غربی موجب بارش برف در بیشتر نقاط این استان شده‌است و بارش‌ها تا اواخر امروز تداوم دارد؛ در این مدت ارتفاع برف در برخی مناطق برف‌گیر استان به بیش از نیم متر رسیده‌است.

هم‌اکنون ۱۰ هزار و ۷۷۷ کیلومتر راه بین شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که از این مقدار هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر را راه روستایی و مابقی راه بین شهری تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha