سه هزارو ۸۱۰ شعبه اخذ رای برای شهر تهران پیش بینی شده‌است

تهران - ایرنا - فرماندار تهران گفت: سه هزارو ۸۱۰ شعبه و دو برابر این میزان یعنی هفت هزارو ۶۲۰ صندوق اخذ رای برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری برای شهر تهران در نظر گرفته شده است.

عیسی فرهادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه یکهزار و ۳۵۶ نفر نامزد در حوزه انتخابیه تهران، ری،اسلامشهر، پردیس و شمیرانات تایید شده اند، افزود: از این تعداد برخی انصراف داده اند و آمار نهایی تا ظهر اعلام می شود.
وی افزود: گروه‌های سیاسی به خصوص اصلاح طلب و اصول‌گرا تا دقایق پایانی تبلیغات آخرین تلاش‌های خود را برای تبلیغات انتخاباتی انجام دادند.

فرهادی با بیان اینکه تاکنون تخلف خاصی در زمینه تبلیغات انتخابات به ما گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: هشت صبح پنجشنبه ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی آغاز شد و فهرست‌های نهایی نامزدهای حاضر در رقابتها برای نصب در شعبه اخذ رای چاپ می شود.

فرماندار تهران اضافه کرد: بیش از ۹ میلیون نفر در استان و ۶ میلیون نفر در شهر تهران می توانند در انتخابات شرکت کنند. 

فرهادی در خصوص تعداد هیات اجرایی در تهران نیز  اعلام کرد: حدود ۸۲ هزار نفر شامل نیروی انتظامی و امنیتی، اعضای نظارت و بازرسی اعضای صندوق آرا به عنوان عوامل اجرای انتخابات در شهر تهران فعال هستند.

این مسئول افزود: نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی نیز تمهیدات لازم برای امنیت انتخابات را فراهم کرده اند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

استان تهران در مجموع ۳۵ نماینده در مجلس دارد که  ۳۰ نفر از آنان را نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات تشکیل می‌دهند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان روز جمعه دوم اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود.

در انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان در استان تهران ۱۷ نفر برای تصدی سه کرسی این استان با یکدیگر رقابت می کنند، این افراد جایگزین مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی و آیت الله سیدابوالفضل میرمحمدی در مجلس خبرگان می شوند.  

تبلیغات نامزدهای انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان از هفدهم بهمن و مجلس شورای اسلامی از بیست و چهارم بهمن در سراسر کشور آغاز شد و تا پایان چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه سالجاری به پایان رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =