آمادگی البرز برای خلق حماسه ای دیگر

کرج - ایرنا - با پایان یافتن زمان رسمی تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مردم البرز برای خلق حماسه ای دیگر با کلید واژه مشارکت حداکثری آماده شده تا  بار دیگر سرافکندگی را برای دشمنان نظام اسلامی رقم بزنند.

بنابر فرمایش مقام معظم رهبری هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رای حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ظهور برسد.

مردم همیشه درصحنه پس از تجدید میثاق با آرمان های امام (ره) و شهدا و خلق حماسه ای پرشور در ۲۲ بهمن، اکنون  آماده هستند تا با حضور در پای صندوق های رای خیال خام دشمنان برای کاهش این حضور را نقش برآب کنند.

مردم با حضورشان در پای صندوق‌های رای در واقع به اصل نظام اسلامی و اصل اسلام رای می‌دهند و حمایت خودشان را بعد از ۴۱ سال، قدرتمندتر از گذشته به جهانیان نشان خواهند داد، درزمان حاضر سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ملت ایران توسط دشمنان اعمال می‌شود و دنبال این هستند که مردم را از نظام نا امید کنند بنابراین مشارکت حداکثری  بیانگر تداوم پایبندی مردم به آرمان‌ها و اهداف اصیل انقلاب و امام(ره) است.

 پیام خارجی مشارکت حداکثری مردم این است که مردم در جمهوری اسلامی از آزادی و استقلال برخوردارند و خودشان در تعیین سرنوشت کشور نقش اصلی را ایفا می‌کنند بنابراین پذیرای نظرات و خواست قدرتی نیستند.

برای داشتن مجلس قوی باید کشوری قوی داشت که یکی از تأثیرات مهم انتخابات تأثیر آن بر اقتدار ملی است وبنابرفرمایش مقام معظم رهبری یکی از مولفه های ایران قوی حضور حداکثری در عرصه های مشارکتی از جمله انتخابات است.

حضور حداکثری مردم، اصل اول انتخابات

نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج  نیز با تاکید بر مراقبت بر جلوگیری از التهاب فضای انتخاباتی استان البرز گفت:  همه موظف هستیم فضا را جوری جلو ببریم که مردم حداکثری شرکت کنند بنابراین آن چیزی که افتخار و توفیق ماست حضور حداکثری مردم در انتخابات است.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی افزود:  باید فضایی ایجاد کرد که همه بتوانند مشارکت داشته باشند و خود را در سرنوشت کشور شریک بدانند چراکه انتخاباتی که در پیش رو هست برای انتخابات ۱۴۰۰ هم مهم است.

وی گفت: بعضی‌ها می‌گویند ما دیگر رای نمی‌دهیم. آیا رای ندهید کار درست می‌شود؟ بدتر می‌شود چنانچه دیدیم قصد داشتند آشوب‌ها را طولانی کنند تا به برگزاری انتخابات در زمان خودش آسیب بزنند و درنتیجه حضور حداکثری مردم هم تحت تأثیر قرار دهند که به فضل خدای تعالی این توطئه خنثی شد.

امام جمعه کرج تاکید کرد:  شیطنت‌ها برای کم‌رنگ کردن حضور مردم هنوز باقی است ما در این دوره باید کاری کنیم که حضور مردم حداکثری باشد تا مشتی در مقابل دشمن باشد.

وی درادامه به نکته ای  انتخاباتی اشاره کرد و افزود: ازآنجاکه مساله انتخابات یک امر خطیر و سرنوشت‌ساز است که آثار آن را هم این روزها هم داریم می‌بینیم که اگر مقدمات آن درست انجام بگیرد نتیجه بهتری خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز خاطرنشان کرد:  تمام مسوولان در امر انتخابات باید مقدمات را جوری فراهم کنند که زمینه هیچ شائبه‌ای که خناثان بخواهند سوءاستفاده کنند به وجود نیاید.

وی تاکید کرد: مسوولان در انجام وظایفتان قاطعیت داشته باشید، همان طور که از کلمات امامین انقلاب به دست می‌آید می‌فرمودند، هیچ اغماض نکنید و از هیچ تخلفی نگذرید. تعهد داشته باشید و تحت تاثیر جو انتخابات قرار نگیرید.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز گفت: همه ما باید دعوت به حضور حداکثری داشته باشیم بنابراین این را در نظر داشته باشید. چهلمین سال انتخابات برای دشمن خیلی مهم است و باید روی حضور حداکثری بیشتر کار شود.

مشارکت حداکثری عامل شکوفایی کشور 

استاندار البرز نیز اظهارداشت: حضور گسترده مردم پای صندوق های رای تاثیر بسزایی در افزایش اقتدار و امنیت میهن اسلامی دارد چراکه مشارکت حداکثری مردم عامل رشد و شکوفایی کشور است.

عزیزاله شهبازی ادامه داد: ما به عنوان کارگزاران نظام،  سرفرازی بیش از پیش نظام طبق منویات مقام معظم رهبری را در نهایت اتحاد و انسجام، دنبال می کنیم و در این مسیر به جز جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، هیچ سمت، سو و سلیقه شخصی را دخیل نخواهیم کرد.

استاندار البرز گفت: جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو مهمترین راهکار مقابله با فشار تحریم ها محسوب می شود چراکه اقتدار نظام را نمایان تر می کند.

شهبازی افزود: انقلاب اسلامی بر مبنای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پیروز شد که این شعارها منافع نظام سلطه و استعمارگران جهان را به خطر انداخت از این رو بیش از ۴۰ سال است که جمهوری اسلامی را به شکل های مختلف تحریم کرده اند.
وی ادامه داد : عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران طی بیش از ۴۰ سال ، کشور را به قدرتی بزرگ در منطقه و تهدید برای سلطه گران تبدیل کرد و امروز رسانه های معاند با ابزارهای پیشرفته و هزینه های هنگفت بر علیه نظام جمهوری اسلامی خوراک تولید می کنند.

البرز آماده برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است

رییس ستاد انتخابات استان البرز نیز تاکید کرد: اکنون تمام تمهیدات  لازم برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در ۶ فرمانداری و ۲ مرکز حوزه انتخابیه فراهم شده است تا با کمک دستگاههای اجرایی و مردم، انتخابات پرشور سالم و رقابتی را در پیش داشته باشیم.
نورمحمد فردی افزود: برای استان البرز یک هزار و ۲۰۰ شعبه اخذ رای  تعیین شده که از این تعداد یک هزار و ۶ شعبه اخذ رای شهری و ۱۹۴  شعبه اخذ رای روستایی است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت:  از تعداد یک هزار و ۲۰۰ شعبه اخذ رای ، بیش از  یک هزار و ۱۰۴ شعبه ثابت و بیش از  ۹۶ شعبه سیار است، ۲۳هزار نفر نیز در استان  به عنوان هیات اجرایی، هیات نظارت، بازرسی،  نمایندگان فرماندار و ماموران محافظ صندوق کار اجرایی انتخابات را در روز ۲ اسفند ماه عهده دار هستند.
وی بیان داشت: امسال تمام یک هزار و ۲۰۰ شعبه اخذ رای در استان البرز مجهز به دستگاه احراز هویت هستند، این دستگاه ها در سلامت انتخابات تاثیر بسیار زیادی دارد.
فردی با بیان اینکه زمان برگزاری انتخابات در روز دوم اسفندماه طبق قانون به مدت ۱۰ ساعت است، افزود: رای گیری در شعب اخذ رای از ساعت هشت صبح آغاز شده و تا تا ساعت ۱۸  ادامه دارد و در صورت نیاز با حکم وزیر کشور تا ۲۴ همان روز قابل تمدید است.
وی  ادامه داد: ایجاد زیرساخت های انتخاباتی یکی از این اصول مهم است که اصول دراستان البرز با برنامه ریزی های صورت گرفته این مهم انجام شده است.
فردی گفت: اصل دیگر مشارکت مردم است که مهم نیست مردم به چه کسی رای می دهند بلکه آنچه که تاکید موکد است آن است که کسانی که شرایط لازم را برای حضور درانتخابات دارند مشارکت داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی عصاره ملت و مرکز ارایه سلایق ملت و محل قانون گذاری کشور است، گفت: نه تنها در ایران بلکه در هر کشوری حضور مجلس کارآمد، دانا، توانا و صاحب نظر برای پیشرفت آن کشور مهم است.
فردی با تاکید بر اینکه در کنار فراهم کردن امنیت و مشارکت در انتخابات ایجاد عرصه رقابتی نیز مسئله ای مهم است، افزود: در استان یک میلیون ۷۵۰ هزار ۴۸۹ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۸۵ هزار ۲۷۷ نفر به عنوان رای اولی شناخته می‌شوند که در دوم اسفند ماه سرنوشت سیاسی جامعه خود را رقم می‌زنند.
از یک میلیون ۷۵۰ هزار ۵۹۰ نفر  افراد واجد شرایط رای البرز ،۸۷۹هزار و ۲۰۹ نفر مرد و ۸۷۱هزار ۳۸۱ نفر زن هستند که آقایان بیش از هفت هزار نفر بیشتر از خانم ها هستند. 
وی در پاسخ به این سوال که در روز انتخابات چه مدارکی برای رای دادن لازم است، افزود: در این دوره تمام شعبات اخذ رای مجهز به سیستم دستگاه احراز هویت هستند و به محض اینکه افراد برای رای دادن به شعبه مورد نظر خود مراجعه کنند بعد از ارایه شناسنامه و کد ملی و با کارت ملی بلافاصله از طریق سیستم جواب داده می‌شود که این فرد با این مشخصات در قید حیات است و این یکی از اشکالات بوده که در گذشته محل مناقشه بوده و این دستگاه صحت در قید حیات بودن را بلافاصله معلوم می‌کند و از طرفی این دستگاه می گوید فرد مذکور شرایط لازم را برای رای دادن دارد و در هیچ شعبه رای نداده است در نتیجه این دستگاه احراز هویت سلامت انتخابات را تضمین می کند  و به هیچ عنوان رای تکراری گرفته نمی شود.
رییس ستاد انتخابات استان البرز گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و جدول زمان‌بندی انتخابات با هماهنگی‌های انجام شده و به عمل آمده با هیئت نظارت استان و فرمانداری ها تعرفه های اخذ رای همراه با ملزومات نه گانه و امکانات با رعایت نمودن تشریفات قانونی به فرمانداری‌های شهرستان‌های کرج ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان، فردیس و اشتهارد تحویل داده شده است.
وی با بیان اینکه تا کنون تخلف موثر در تغییر سرنوشت انتخابات گزارش نشده است ، افزود: کمیته امحاء در کلیه شهرستان های استان تشکیل و فرمانداری های شهرستان های استان کمیته‌های امحاء تبلیغات غیرقانونی انتخابات در نقاط مختلف شهرستان های استان مستقر شده اند و تا امروز گزارشی موثر مبنی بر تخلف تبلیغاتی کاندیداهای انتخاباتی گزارش نشده است.

استان سه میلیون نفری البرز دارای سه کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

انتخابات مجلس یازدهم روز جمعه دوم اسفند ماه برگزار می شود و درمجموع دراستان البرز ۱۴۰ نامزد برای رقابت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند که تاکنون ۲۳ نفر انصراف داده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =