هوای آذربایجان‌غربی فردا جمعه ناپایدار خواهد بود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسناسی مهاباد گفت: با عبور امواج کم‌دامنه در منطقه، هوای آذربایجان‌غربی برای فردا ، جمعه (روز انتخابات) ناپایدار خواهد بود. 

اردلان محمدپور روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده وضعیت ابری تا تمام ابری همراه با بارش پراکنده برف و باران برای فردا پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: سامانه بارشی فعلی نیز امروز از آسمان آذربایجان‌غربی به تدریخ خارج شده و در این مدت تداوم بارش برف، وزش باد و کولاک در ارتفاعات و مناطق کوهستانی دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته سردشت با ۳۳ میلی‌متر، پیرانشهر با ۳۲.۷ میلی‌متر، نقده با ۲۸.۵ میلی‌متر، اشنویه با ۲۳.۶ میلی‌متر به ترتیب بیشترین بارندگی را در استان به خود اختصاص دادند.

رییس اداره هواشناسی مهاباد عنوان کرد: در شبانه‌روز گذشته چالدران با ثبت دمای منفی هفت درجه سانتی‌گراد سردترین و پلدشت با حداکثر دمای هوای پنج درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان بود.

وی بیان کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین منفی یک و ۲ درجه سانتی‌گراد و هوای مهاباد نیز صفر و ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

بارش‌های استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha