جاده‌های شرقی کرمانشاه برفی است

کرمانشاه - ایرنا- رییس پلیس راه کرمانشاه با بیان اینکه در جاده‌های شرقی استان شاهد بارش برف هستیم، گفت: تمام محورهای مواصلاتی استان لغزنده هستند.

«محمد حیدری» روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، ضمن اشاره به بارش باران از شب گذشته در استان، گفت: اکنون در تمام محورهای مواصلاتی استان شاهد بارش باران و برف هستیم.

وی افزود: این بارش ها در محورهای گردنه آجین، خسرو آباد و مله ماس در شهرستان سنقر، گردنه بیدسرخ و محور اسدآباد در شهرستان کنگاور و گردنه گچور در شهرستان هرسین به شکل برف هستند از این رانندگانی که قصد تردد در این گردنه ها را دارند باید زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

رییس پلیس راه کرمانشاه عنوان کرد: همچنین در جاده های مسیر اورامانات نیز احتمال بارش برف وجود دارد از این رو همراه داشتن زنجیر چرخ در این محورها نیز ضروری است.

حیدری با بیان اینکه جاده پاوه به مریوان به دلیل بارش برف و مسدود شدن گردنه تته مسدود است، گفت: دیگر محورهای مواصلاتی استان اکنون باز هستند و تردد در آنها روان است.

وی با اشاره به لغزنده بودن اکثر محروهای استان و آبگرفتگی برخی از آنها، گفت: رانندگان لازم است قبل از حضور در جاده نسبت به سالم بودن لاستیک، برف پاکن و بخاری خودروی خود مطمئن باشند.

این مقام انتظامی یادآوری کرد: رعایت سرعت مطمئنه، پرهیز از شتاب بی مورد و همکاری با ماموران پلیس راه از دیگر مواردی است که رانندگان حتما باید به آن توجه کنند.

حیدری از حضور ۶۵ تیم پلیس راه در محورهای استان خبر داد و گفت: ارتکاب ۲ تخلف حادثه ساز از سوی رانندگان موجب توقیف ۷۲ ساعته خودروی آنها می شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمیعت بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد.

اخبار مرتبط