مردم از حق تعیین سرنوشت خود استفاده کنند

اصفهان- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هر فردی در کشور حقوقی در زمینه تعیین سرنوشت خود دارد که باید از آن حق استفاده کند.

علیرضا نصر اصفهانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مردم را ولی نعمتان  حکومت دانست و افزود: در هر زمان که این کشور از مردم کمکی خواسته ملت وفادارانه به کمک آمد.

وی با اشاره به اینکه مسوولان نسبت به مردم قصور و کوتاهی کرده‌اند تصریح کرد: می‌توانست شرایط بهتری برای حضور حداکثری مردم در انتخابات رقم بخورد و شاید کمی در این زمینه کوتاهی صورت گرفت.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: من معتقدم برخلاف همه سختی‌ها و مشکلاتی که در شرایط فعلی کشور، مردم با آن مواجه هستند با همتی که دارند شاهد حضور حداکثری آن‌ها در انتخابات سرنوشت‌ساز دوم اسفند باشیم.

وی همچنین بر انتخاب آگاهانه منتخبین ملت برای حضور در ساختمان بهارستان تاکید و خاطرنشان کرد: مردم هم تلاش کنند تا با مطالعه، بررسی و شناخت نسبت به انتخاب وکیل مدافعان خود در مجلس دست بزنند.

نصر اصفهانی ابراز امیدواری کرد نمایندگانی که با رای مردم انتخاب می‌شوند همواره قدردان آن‌ها باشند و ارتباطشان با مردم، حضور بین آن‌ها و احوالپرسی از وضعیت مردم فقط منحصر به زمان انتخابات نباشد.

وی متذکر شد: منتخبان مردم باید در سال‌هایی که وکیل مردم در مجلس هستند نیز تلاش کنند به بهترین نحو ایفای نقش و از حقوق مردم دفاع کنند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بدون شک روز جمعه شاهد حضور حماسی مردم هستیم و مردم باز هم افتخار آفرینی می‌کنند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین ۲۰ کرسی (به همراه نماینده ارامنه) روز جمعه دوم اسفند امسال همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان برگزار می‌شود.

انتخابات پیش رو نخستین انتخابات گام دوم انقلاب است که با شعار« انتخابات ۹۸، گام دوم انقلاب، قانونمداری و بی‌طرفی، انسجام ملی» برگزار خواهد شد.

در این دوره از انتخابات، یکهزار و ۲۴۲ داوطلب در استان اصفهان ثبت‌نام کردند که پس از تایید صلاحیت و انصراف برخی از نامزدها، دست‌کم ۳۰۸ نامزد از بین آنها با هم رقابت می‌کنند.

همچنین دست‌کم سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در استان افزون بر پنج میلیون نفری اصفهان واجد شرایط رای دادن هستند.

نزدیک به ۶۰ هزار نفر در امر برگزاری انتخابات در استان اصفهان همکاری دارند و ۲ هزار و ۸۳۶ شعبه اخذ رای در آرای شرکت‌کنندگان در انتخابات را اخذ می‌کنند.

حوزه انتخابیه اصفهان به مرکزیت اصفهان با ۲ میلیون تَن جمعیت دارای پنج کرسی است و مردم این شهرستان باید از بین نامزدها پنج تَن را به نمایندگی خود برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند بعلاوه نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران، اما در سایر حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان یک نفر انتخاب خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =