ورامین دیشب نخوابید

تهران - ایرنا - طرفداران نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ساعت پایانی تبلیغات رسمی با حضور در خیابان‌های شهر و پخش پوستر تلاش کردند تا از زمان باقی‌مانده برای جذب آرای مردم به نفع خود استفاده‌کنند.

به گزارش ایرنا، حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی یک نماینده در مجلس دارد و طرفداران ۲۳ نامزد این دوره از انتخابات تلاش داشتند تا با به دست گرفتن فضای تبلیغاتی، گوی سبقت را از سایر رقبا بربایند.
شب گذشته تعداد زیادی از طرفداران نامزدهای انتخابات مجلس با اجتماع مقابل ستادهای تبلیغاتی، با پخش پوستر و تراکت برای نامزد مورد نظر خود تبلیغ می‌کردند.
عده‌ای از جوانان ورامینی نیز با پخش خودکار و برچسب‌هایی که اسم نامزد انتخاباتی بر روی آن حک شده بود، تلاش داشتند تا از اندک زمان باقی‌مانده تا ۸ صبح روز پنجشنبه که زمان پایان تبلیغات انتخاباتی است استفاده کرده و ضمن افزایش میزان مشارکت مردمی، بر سبد آرای خود بیافزایند.
نیمه شب گذشته، طرفداران یکی از نامزدهای انتخابات مجلس با راه‌انداختن کاروان خودرویی، با به صدا در آوردن بوق ماشین‌ها، تلاش داشتند که نظرها را به خود جلب نمایند که البته این اقدام که در ساعت یک بامداد صورت گرفت، با اعتراض مردم مواجه شد.
در و دیوار شهر ورامین نیز از شب گذشته تا کنون، مملو از تراکت‌ها و پوسترهایی شده که توسط طرفداران نامزدهای انتخاباتی چسبیده شده است، دیوارها، پست‌های برق و مخابرات، تیرهای برق، پل‌های عابر پیاده و علائم راهنمایی و رانندگی از گزند پوسترهای تبلیغاتی در امان نبوده و تعداد زیادی از این پوسترها نیز در خیابان‌ها رها شده است.
کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات مرکز حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک پیرو دستورالعمل ستاد انتخابات کشور، با صدور پیام از نامزدهای انتخابات درخواست کرده تا از ساعت ۸ صبح امروز، از هر گونه تبلیغ در فضای مجازی و حقیقی پرهیز نماید.
هر چند که امسال از تعداد ستادهای تبلیغاتی کاسته شده بود و از مجموع ۲۳ نامزد انتخاباتی فقط ۱۵ نفر اقدام به برپایی ستاد کرده بودند ولی در روزهای پایانی زمان تبلیغات، شور و نشاط بین افراد مختلف جامعه برای شرکت کردن در انتخابات نویدبخش حضور پرشور مردم در روز اخذ رأی دارد.
حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک آماده برگزاری انتخابات
فرماندار ورامین و رئیس حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک از آمادگی این حوزه برای برگزاری انتخابات با شکوه خبر داد.
حسین کاغذلو به خبرنگار ایرنا گفت: اعضای هیات اجرایی انتخابات در سه شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک  ۴۲۱ شعبه  اخذ رأی را برای جمع آوری آرای مردم در نظر گرفته‌اند که از این تعداد، ۱۴۴ شعبه در شهر ورامین، ۵۸ شعبه شهر پیشوا، ۱۳۹ شعبه شهرستان قرچک، ۳۱ شعبه جوادآباد ورامین و ۲۳ شعبه در جلیل‌آباد پیشوا مستقر خواهد شد.
وی تصریح کرد: از مجموع این شعب، هفت شعبه سیار و مابقی ثابت هستند، ضمن این که هشت شعبه در شهرستان ورامین و ۶ شعبه در شهرستان قرچک به منظور رفاه حال بانوان، به صورت اختصاصی به این افراد اختصاص یافته است.
این مسئول افزود: تمام اعضای شعب، بازرسین، کاربران، اقلام مورد نیاز شعب تعیین و تقسیم شده تا از ساعت ۸ صبح روز جمعه دوم اسفند، انتخابات همزمان با سراسر کشور در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک آغاز شود.
وی ضمن دعوت از آحاد مردم برای شرکت در انتخابات پرشور اظهار امیدواری کرد در سایه عمل به قانون و شفافیت در امور، شاهد حضور حماسی مردم در این رویداد مهم سیاسی باشیم.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان، روز جمعه دوم اسفند برگزار می‌شود.
حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک با بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت، یک نماینده در مجلس دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =