ماسک برای همه الزامی نیست، شهروندان قمی مراقب سودجویان باشند

قم – ایرنا – دانشگاه علوم پزشکی قم  با صدور اطلاعیه‌ای پیرامون مقابله با ویروس کرونا، تاکید کرده است که استفاده از ماسک تنها برای بیماران و کادر پزشکی و درمانی ضروری است و شهروندان باید مراقب سودجویان باشند.

در اطلاعیه شماره ۲ این دانشگاه آمده است: شستشوی مرتب دست‌ها همواره مورد تاکید بوده و استفاده از ماسک نیز تنها برای بیماران و کادر پزشکی و درمانی ضروری است و از این رو فریب سودجویان را در راستای ایجاد بازار سیاه برای فروش ماسک نخورید.

در ادامه آمده است: توجه داشته باشید، رعایت فاصله و حریم شخصی از افراد، بسیار می‌تواند اثربخش باشد.

همچنین در اطلاعیه شماره یک این دانشگاه علوم پزشکی قم در مورد ویروس کرونا،‌آمده است: همشهریان و رسانه‌های محترم نظر به ضرورت و اهمیت ویژه اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح از وضعیت اخیر، مقتضی است انتشار اخبار و اطلاعات ارسالی از مبادی مختلف خودداری نموده و منحصرا اطلاعیه‌ها و اخبار صادره از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی قم به عنوان مرجع اصلی را منتشر نمایید.

در پی فوت دو بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در قم، قرارگاه پدافند زیستی قم با حضور استاندار و معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد و برنامه‌های مختلف برای کنترل و مراقبت‌های لازم صورت گرفته است.

در همین ارتباط مدارس، دانشگاه ها و مراکز حوزه‌های علمیه قم امروز تعطیل اعلام شد.

مسوولان مختلف کشوری و استانی با تاکید بر ضرورت بیش از پیش رعایت نکات و توصیه های بهداشتی در خصوص بیماری کرونا، از تلاش همه جانبه برای مهار و کنترل آن خبر داده اند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha