شورای همکاری خلیج فارس از اقدام مشترک برای مقابله با کرونا خبر داد

تهران - ایرنا - وزیران بهداشت کشورهای شورای همکاری خلیج فارس اعلام کردند که تدابیر پیشگیرانه واحدی را برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری خلیج آنلاین، این موضوع در نشست روز چهارشنبه وزیران بهداشت کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در مقر دبیرخانه این شورا در ریاض اعلام شد.

شورای همکاری در بیانیه‌ای بر رعایت توصیه‌های بهداشتی اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و تدابیر پیشگیرانه بهداشتی در گذرگاه‌های مرزی کشورهای عضو (عربستان، امارات، عمان، کویت، قطر  و بحرین) تاکید کرد.

وزارت بهداشت امارات روز یکشنبه از ثبت ۹ فرد مبتلا به این ویروس کشنده خبر داد و این در حالی است که در عربستان و بحرین نیز چند مظنون مبتلا به کرونا گزارش شده است.

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس گفت که با وجود تلاش‌های در حال انجام از سوی وزارتخانه‌های بهداشت برای پیشگیری و مقابله با این ویروس، اما شرایط ایجاب میکرد که در این زمینه نشستی فوق العاده برگزار شود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =