۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۰:۳۶
کد خبرنگار: 1550
کد خبر: 83681751
۰ نفر

برچسب‌ها

درخشش نقاش خودآموخته ی گیلانی در اکسپوی دانشگاه الزهرا

رشت-ایرنا-مانی فرحناک نقاش خود آموخته گیلانی در اکسپوی دانشگاه الزهرا شایسته تقدیر شناخته شد.

دومین اکسپوی دانشجویی دانشگاه الزهرا که به مدت یک هفته در خانه هنرمندان ایران برپا شده بود به اتمام رسید.  این دوره­ ی اکسپو که بیش از ۲۵۰۰ اثر ارسالی را در بر داشت پس از دو مرحله داوری، حدود ۱۵۰ اثر از سوی داوران تایید نهایی شده و به مدت یک هفته در خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شد.

آئین اختتامیه ی این اکسپو در مرکز همایش های بین ­المللی دانشگاه الزهرا به تاریخ ۲۹ بهمن ۹۸ برگزار شد و بنا به انتخاب داوران ۵نفر برگزیده و پنج نفر از هنرمندان شایسته ­ی تقدیر اعلام شدند.

مانی فرحناک دانشجوی ارشد نظریه و نقد ادبی دانشگاه گیلان، از هنرمندان فعال در زمینه­ ی نقاشی و مجسمه سازی است. وی که اکنون در کارگاه شخصی خود در رشت مشغول به کار است درباره ­ی روند کاری خود چنین می­گوید: با این که مدت­هاست در زمینه مجسمه سازی خودم را درگیر آموختن مهارت­ها و دوره ­های مختلف کرده ­ام و از طرفی ادبیات را به ­شکل آکادمیک پیش گرفتم نقاشی کردن برایم دست نخورده باقی ماند. حالا سروکله زدن با رنگ می تواند مفری باشد تا چیزی از جنس خودآموخته بودن و خود انگیختگی را تجربه کنم،

گرچه فکر نمی کردم به عنوان یک نقاش خارج از گود که آموزشی درباره نقاشی ندیده ­ام مورد توجه فضای آکادمیک قرار بگیرم اما کارم را برای اکسپو دانشگاه الزهرا فرستادم.

می دانید به هر حال یک نقاش خودآموخته ­ی مکتب ندیده بین آن­ها که به قولی مکتب دیده ­اند و درسش را در دانشگاه خوانده­ اند به کلی وصله­ ی ناجور است.

در کمال تعجب کارم که تک فرمیست از مجموعه­ای با نام "خانه ام ابریست" مورد توجه قرار گرفت. این مجموعه حاصل تاملاتی بر اشعار نیما است. تاملی میان جهان دیدنی­ها و جهان خواندنی ها.

اما خوب مجال بروز اندک است و نمی دانم با مابقی نقاشی­­های این مجموعه که حاصل تجربیات شخصی و سروکله زدن­های ممتد با ادبیات و هنرتجسمی هستند چه خواهم کرد.

از دیگر فعالیت­های این هنرمند می­توان به حضور و کسب مقام نخست در دو دوره جشنواره ی تندیس­های شنی  بندر انزلی و اجرای نمایش­ نوروزی عروسک­های غول پیکر منطقه آزاد انزلی اشاره داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =