بازتاب نشست صبحگاهی لاریجانی با نخبگان لبنانی
نشست لاریجانی با نخبگان لبنانی در بیروت

بیروت – ایرنا – روزنامه «البِناء» چاپ بیروت نوشت: نشست صبحگاهی «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی ایران با جمعی از نخبگان فرهنگی، رسانه‌ای و سیاسی لبنان در ضیافت صبحانه با آنان، پدیده‌ای بود که لبنانی ها تاکنون در رابطه با مسئولانشان تجربه نکرده‌اند.

این روزنامه به سردبیری «ناصر قندیل» از روزنامه نگاران باسابقه لبنان، روز چهارشنبه نوشت: نشست صبحگاهی لاریجانی با نخبگان روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن و به همت رایزنی فرهنگی ایران در هتل فینیسیا  برای تبادل نظر و پرسش و پاسخ  دو طرف انجام شد.

البناء افزود: در این نشست منحصر به فرد، حاضران توانستند نظرات رسمی یک مقام ایرانی را با زبان فرهنگ و شرح تحلیلی و ارایه‌ی تصویری از وضعیت موجود در سطح بین المللی و منطقه متناسب با دیدگاه آن مقام بشنوند.

این روزنامه ادامه داد: آن چه که علی لاریجانی مطرح کرد دو نسخه از جنگ های آمریکایی  ضد ایران و محور مقاومت، نیروها و ملت‌های منطقه بود که به شکست منجر شد. یکی از آن دو نسخه، جنگ های سخت و مستقیم و دیگری جنگ های نیابتی، فتنه‌ها یا همان جنگ های نرم بود که هزینه سنگینی برجای گذاشت اما در نهایت پیروزی در پی داشت.

البناء نوشت: اما نسخه سوم از جنگ‌ها به دلیل تکیه اش بر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی به نظر سخت تر می رسد اما هزینه اش برغم شدت آن کمتر بوده اما درهای رشد و توسعه و تکیه بر توانایی های درونی و بازسازی ساختار اقتصادی و استقلال را به روی ایران می گشاید.

روزنامه لبنانی اضافه کرد:  ایران اکنون در حال تجربه نسخه سوم این نوع جنگ است که قدر آن را دانسته و آمادگی و استعدادش را دارد تا این تجربه را به شریکان خود در محور مقاومت منتقل و آنها را در مقابله با این نسخه از جنگ یاری کند.

به نوشته البناء توضیحی که لاریجانی از حوادث منطقه خاورمیانه ارایه کرد میزان اعتماد به نفس ملت و حکومت ایران را به تحقق دو هدف مهم نشان می دهد که در این مرحله ترسیم نموده اند که همان اخراج آمریکایی ها از این منطقه و خنثی کردن معامله قرن است.

این روزنامه چاپ بیروت، افزود: این دو هدف هوشیاری،  بیداری و قدرت ملت ایران و درک دشمنان این کشور از این قدرت و توانمندی را نشان می دهد.

رییس مجلس ایران یکشنبه شب گذشته برای سفر رسمی یک روزه وارد بیروت شد و در نخستین دیدارش صبح زود دوشنبه با ۴۰ تن از نخبگان و استادان دانشگاه های لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =