استاندار:چهارمحال و بختیاری آماده برگزاری انتخابات حداکثری است

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تامین امنیت و سلامت انتخابات در این استان گفت: تمامی شرایط و امکانات لازم فراهم شده است تا یک انتخابات سالم و حداکثری در این استان برگزار شود و این استان آماده برگزاری انتخابات حداکثری است.

اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در یک گفت و گوی تلویزیونی افزود: مردم استان به سبب برخورداری از بلوغ سیاسی بالا و درک اقتضائات کشور همواره در صحنه‌های مهم و حساس کشور ،حضور حماسی و پررنگی داشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود در انتخابات پیش رو نیز شاهد حضور حداکثری مردم استان باشیم.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری در طول دوره‌های مختلف برگزاری انتخابات جزو ۵ استان برتر کشور در حوزه مشارکت سیاسی بوده است، تصریح کرد: علاوه‌بر آن مردم استان در ماه‌های اخیر در اجتماعاتی نظیر ۲۲ بهمن، گرامیداشت مقام سردار قاسم سلیمانی و دفع فتنه آبان حضور حماسی داشته‌اند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان اینکه روند برگزاری انتخابات در استان مطلوب است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد، گفت: ۲ رسالت مهم سلامت و امنیت بر عهده وزارت کشور قرار داده شده و این دو مهم در استان ما به طور کامل محقق شده است.

عباسی با بیان اینکه قانمنداری و رعایت اصل بی‎طرفی با جدیت در استان پیگیری می‎شود، تصریح کرد: هیچ مسئولی حق اعمال‌نظر و استفاده از تجهیزات و امکانات دولتی له یا علیه نامزد انتخاباتی را ندارد و در این خصوص نظارت‌های دقیقی انجام می‌گیرد.

وی افزود: تا امروز هیچ شکایت و گزارش مهمی در رابطه با تخلفات در استان گزارش نشده است.

عباسی، همچنین از انجام تمهیدات انتظامی و امنیتی برای برگزاری یک انتخابات سالم در استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی‌های لازم نیز در دستگاه قضایی و هم نیروهای انتظامی و شوراهای تامین شهرستان‌ها انجام شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این قول را به مردم می‌دهیم که یک انتخابات سالم، امن و رقابتی با مشارکت بالا در استان برگزار شود.

عباسی، همچنین در خصوص نظارت بر تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در استان گفت: تمامی پول‌هایی که در حوزه تبلیغات هزینه می‎شود بر اساس شماره حساب مشخصی که از سوی نامزدها به وزارت کشور اعلام شده قابل رصد و پیگیری است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۴۷ هزار نفر جمعیت دارد که از این استان ۴ نماینده به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور دوم اسفندماه جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =