دانش آموزان کرمانی آموزش های حفظ منابع طبیعی را آموختند

کرمان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با اشاره به همکاری مستمر این اداره کل با آموزش و پرورش، گفت: تاکنون حدود یک میلیون نفر ساعت دانش آموز در ۱۱ شهرستان در ارتباط با منابع طبیعی آموزش دیده اند و این طرح هم اکنون به عنوان الگوی کشوری مطرح است.

 مهدی رجبی زاده روز چهارشنبه در نشست ستاد استانی هفته منابع طبیعی با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان افزود:  ساخت ماکت آبخیزداری و نشان دادن فعالیت های منابع طبیعی در قالب آن نیز جزئی از حرکت های فرهنگی اداره کل منابع طبیعی در راستای ارائه آموزش های مرتبط با حفظ منابع طبیعی به دانش آموزان است.
 وی ادامه داد: نشست های مقدماتی برای برگزاری هر چه بهتر هفته منابع طبیعی از حدود دو ماه قبل برگزار شده و این نشست صرفا جمع بندی نشست های قبلی است و به این ترتیب وارد فاز اجرایی خواهیم شد .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با ذکر عناوین روز شمار هفته منابع طبیعی مطابق با نامه دریافتی از سازمان جنگلها ، شعار اصلی این هفته را نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز نامید که در واقع عملیات کاشت نهال از چهاردهم آذرماه آغاز شده و در واقع بسیج همگانی از همان زمان در سراسر کشور شکل گرفته است .

رجبی زاده با مطلوب توصیف کردن مراسم سالیان گذشته ابراز امیدواری کرد:پروژه های مختلف نهالکاری در سطح استان تا پانزدهم اسفندماه به اتمام رسند و با دعوت از مسئولان این مراسم در این تاریخ در کمربندی غربی شهر کرمان انجام خواهد شد .

وی تصریح کرد:  توزیع نهال نیز از حدود یک هفته آینده برای شهرستانها و بصورت رایگان انجام خوهد شد و از آنجا که برخی از درخواست ها در این زمینه غیر منطقی است و ما به دلیل محدودیت تولید مجبور به سهمیه بندی و گاها برای درخواست های بالا نیاز مند کارشناسی منطقه مورد درخواست هستیم  امیدواریم توزیع نهال در سال جاری نیز با نظم خاصی به انجام رسد .

در ادامه این نشست عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان نیز با قدردانی از مدیر کل و تلاشهایی که همه ساله بهتر از سال قبل در ۶ سال گذشته برای این مراسم صورت گرفته است ، خواهان حضور حداکثری دانش آموزان و فرهیختگان دانشگاهی در این زمینه شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =