شمار نامزدهای انتخابات مجلس در استان تهران به ۱۴۰۲ نفر رسید

تهران- ایرنا- - معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: با انصراف شمار دیگری از نامزدهای مجلس یازدهم تا این لحظه یکهزار و ۴۰۲ نامزد در استان تهران به ازای هر کرسی ۴۰ نفر با یکدیگر رقابت می‌کنند.

شکرالله حسن بیگی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکهزار و ۲۹۸ نامزد در حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات، ۲۵ نامزد در شهریار، قدس و ملارد، ۹ نامزد در حوزه انتخابیه پاکداشت، ۱۱ نامزد در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه،  ۲۳ نامزد در حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا و ۳۶ نامزد در حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان در استان تهران با یکدیگر رقابت میکنند.

 وی ادامه داد: تا این لحظه ۳۰۰ نفر از نامزدهای تایید صلاحیت شده از شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی انصراف داده اند که ممکن است تعداد انصرافی ها افزایش یابد و ۱۷۲ نفر از نامزدها نیز حوزه انتخابیه خود را از استان تهران به دیگر استان ها تغییر داده اند.

حسن بیگی گفت: پنج نفر حوزه انتخابیه خود را از استان های دیگر به استان تهران تغییر داده اند.

براساس قانون سن رای دهندگان ۱۸ سال تمام باید باشد لذا متولدین دو اسفندماه ۱۳۸۰ و قبل از آن در روز اخذ رای حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشند.

تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ۸ صبح فردا یعنی ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رای به پایان می رسد.

استان تهران در مجموع ۳۵ نماینده در مجلس دارد که  ۳۰ نفر از آنان را نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات تشکیل می‌دهند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان روز جمعه دوم اسفند در سراسر کشور برگزار می‌شود.

در انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان در استان تهران ۱۷ نفر برای تصدی سه کرسی این استان با یکدیگر رقابت می کنند، این افراد جایگزین مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی و آیت الله سیدابوالفضل میرمحمدی در مجلس خبرگان می شوند.  

تبلیغات نامزدهای انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان از هفدهم بهمن و مجلس شورای اسلامی از بیست و چهارم بهمن در سراسر کشور آغاز شده است و تا پایان روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه سالجاری ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =