روز تاریخی فوتبالیست‌های زن اسپانیا؛ امضای نخستین قرارداد جمعی حقوق و مزایا

تهران- ایرنا- فوتبالیست‌های شاغل در لیگ برتر فوتبال زنان اسپانیا نخستین توافق جمعی خود را بر سر حقوق و شرایط شغلی به امضا رساندند تا بن‌بستی که نوامبر سال گذشته منجر به اعتصاب آنان شده بود، شکسته شود.

براساس این توافق که روز گذشته به امضا رسید و امروز (چهارشنبه) به طور علنی اعلام شد، حداقل حقوق سالیانه زنان شاغل در لیگ دسته برتر فوتبال زنان اسپانیا (Primera Division)  مبلغ ۱۶ هزار یورو تعیین شد و از سایر مزایای گنجانده شده در این توافق می‌توان به دریافت حقوق در تعطیلات و همچنین مرخصی زایمان اشاره کرد.

«آیرین لوزانو» وزیر ورزش اسپانیا در این باره گفت: امروز، روزی تاریخی است؛ رسیدن به این توافق جمعی برای بازیکنانی که نگران آینده خود بودند، بسیار حائز اهمیت بود. علاوه بر این، توافق مذکور برای زنان اسپانیا نیز از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا زمانی که یک گروه پیشرفت می کند، تمام افرادی که به آن گروه تعلق دارند، از این پیشرفت بهره مند خواهند شد.

«روبن آلکِین» رییس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال زنان اسپانیا نیز در این باره گفت: باید این لحظه را جشن بگیریم و حالا تمام ارکان فوتبال زنان باید در کنار یکدیگر کار کنند. ما در فوتبال زنان به الگویی پایدار نیاز داشتیم تا این ورزش را با منابع بهتر تجهیز کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =