گرد و غبار در خرمشهر به سه برابر حدمجاز رسید

اهواز - ایرنا - اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اعلام آلودگی هوا در چهار شهر خوزستان در عصر روز چهارشنبه، میزان گرد و غبار در خرمشهر را حدود سه برابر حدمجاز گزارش کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، میزان گرد و غبار در ساعت ۱۸ روز چهارشنبه، در خرمشهر به ۳۹۷ میکروگرم برمترمکعب و در آبادان به ۳۵۴ میکروگرم بر مترمکعب رسید.

حدمجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم برمترمکعب است.

همچنین شاخص کیفی هوای شهرهای خوزستان، از ساعت ۱۱ دیروز تا ساعت ۱۱ صبح امروز، در سوسنگرد ۱۰۲، شادگان ۱۰۶، بندر امام ۱۱۲، اهواز ۱۱۶ و ماهشهر ۱۲۱ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است.

خوزستان در بهمن امسال شاهد بازگشت گرد و غبار بوده است. دوشنبه گذشته (۲۸ بهمن) میزان گرد و غبار در رامشیر به ۱۶ برابر حد مجاز رسید و ۲۰ بهمن نیز وقوع گرد و غبار منجر به تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی در ۱۷ شهرستان شد.

اداره‌کل هواشناسی خوزستان اعلام کرده از اواسط روز چهارشنبه جاری تا اوایل روز جمعه رگبار و رعد و برق و وزش باد متوسط تا شدید به ویژه در مناطق شمال، شمال شرق و شرق خوزستان و در سایر مناطق این استان با شدت کمتر مورد انتظار است.

همچنین این اداره کل امروز در اخطاریه‌ای نسبت به ورود سامانه بارشی و بارش سیل‌آسا از روز یکشنبه به خوزستان خبر داده و اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی در اواسط روز یکشنبه هفته آینده تا اواخر چهارشنبه شاهد رگبار و رعد و برق و بارش شدید و سیل آسا در حوضه‌های آبریز سدهای کرخه، دز ، کارون، مارون و مناطق شمالی، شمال شرقی و شرق خوزستان و بارش باران با شدت کمتر در بقیه مناطق این استان خواهیم بود.

وزش باد متوسط تا شدید و تند باد لحظه‌ای، بارش سنگین برف همراه با کولاک برف در ارتفاعات و ریزش تگرگ در مناطق مستعد نیز پیش‌بینی می‌شود و در این مدت شمال خلیج فارس مواج و همراه با رگبار ورعد و برق خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =