برای زنده ماندن روح فوتبال رقابت عادلانه فراهم سازید

تهران- ایرنا- باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور رسمی از اشتباهات داوری به ضرر این تیم در لیگ قهرمانان آسیا شکایت کرد.

باشگاه استقلال نامه بلند بالایی را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد.

در این نامه مدیران استقلال اعتراض تندی به قضاوت داوران آسیایی این تیم داشته‌اند.

 در متن این نامه که توسط هیات مدیره باشگاه استقلال تهیه شده، خطاب به مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده است:

لطفا ‌شرایط رقابت عادلانه را برای استقلال فراهم کنید.

آگاه می‌باشید که یکی از اهداف فدراسیون فوتبال جهانی(فیفا) و کنفدراسیون فوتبال آسیا از برگزاری مسابقات ایجاد فضایی سالم و شاداب برای رقابت عادلانه بین ورزشکاران از کشورهای مختلف با ملیت، نژاد، زبان و رنگ های متفاوت است و همواره بر اساس (بازی جوانمردانه) تاکید صورت می‌گیرد.

۱- بعد از موضوع عدم حق میزبانی در دیدارهای رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان و تنها در حالی‌که ۴۸ ساعت به شروع مسابقات باقی مانده بود، تکلیف حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد و در این فرصت بسیار اندک باید شرایط پرواز  تیم، اخذ روادید، اقامت و تمرین در یک کشور ثالث انجام می‌شد که حتما تایید می‌فرمایید این فرصت حتی برای سفرهای داخلی نیز با تعداد نفرات کمتر نیز دشوار است و باشگاه استقلال در راستای احترام به توافقات انجام شده، همه مشکلات را به جان خریده و در موعد مقرر در محل مسابقات حاضر بوده که این شرایط برای رقیبان نبود و شرایط یکسانی جهت رقابت فراهم نشده بود.

۲- بعد از صعود مقرر شد تا در مرحله گروهی ابتدا در شهر کربلا به دیدار تیم الشرطه عراق رفته که چند روز قبل از مسابقه و در حالی‌که استقلال خود را آماده حضور در شرایط آب و هوایی و زمین کربلا کرده بود، به یکباره مسابقه به مکان دیگری که از نظر آب و هوا و زمین تفاوت آشکاری با مکان اولیه داشت، انتقال یافت و تغییر این شرایط در فرصت بسیار کم برای استقلال دردسر آفرین شد.

۳-مطابق مقررات باید قبل از شروع مسابقه، زمین اصلی مسابقه یک جلسه جهت تمرین در اختیار هر یک از تیم ها قرار گیرد که این مورد هم رعایت نشد و تیم به زمین چمن مصنوعی انتقال داده شد که در کاهش آمادگی بدنی بازیکنان اثر زیادی گذاشت.

۴-زمین مسابقه از نظر کیفیت چمن و ناهمواری به هیچ وجه مطابق استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا نبود و تایید آن جهت میزبانی جای تعجب داشت و باعث شد بازیکنان اصلی استقلال دچار آسیب دیدگی شوند.

۵-در مسابقه با الاهلی عربستان، تیم حریف میزبان بود و باید تمامی موارد را جهت برگزاری مسابقه فراهم می‌کرد که در فاصله کمی تا مسابقه طرح جدیدی را ارائه کرد و باشگاه استقلال با دشواری و در راستای احترام به توافقات این شرایط را فراهم و تحمل کرد.

۶-متاسفانه اشتباهات داوری در دیدارهای استقلال مشهود و با تصمیمات غلط نتایج بعضی از مسابقات از جمله استقلال و الاهلی عربستان تغییر کرد و منتج به شکست این تیم شد؛ همچنین در انتهای مسابقه مقابل الاهلی عربستان تماشاگران منتسب به باشگاه عربستانی وارد زمین مسابقه شدند که این امر می‌توانست امنیت بازیکنان و کادر تیم استقلال را به طور جدی به خطر بیندازد.

از آنجایی‌که با رجوع به موارد فوق درخواهید یافت که شرایط برای رقابت عادلانه برای استقلال فراهم نبوده، به عنوان باشگاهی که یکی از پرطرفدارترین تیم های آسیا و همچنان یکی از تیم های پرافتخار این قاره به شمار می‌رود ضمن اعتراض به نحوه قضاوت داوران کره‌ای و تقاضای رسیدگی از شما می‌خواهیم برای زنده ماندن روح فوتبال و بازی جوانمردانه لطفا شرایط رقابت عادلانه برای استقلال فراهم سازید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =