وزیر دفاع: نیازمند مجلسی با نگاه راهبردی به امنیت ملی هستیم

تهران- ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت:ما امروز نیازمند مجلسی هستیم که با نگاه عمیق راهبردی به وضعیت ایران، درک منافع و امنیت ملی، درک شرایط منطقه و عرصه بین المللی، بتواند از جایگاه رفیع جمهوری اسلامی ایران به شایستگی دفاع و در برابر دشمنان مقابله به مثل کند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» روز چهارشنبه با حضور در جمع کارکنان وزارت دفاع  و در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان اظهار کرد: این دوره اگر مهمترین دوره انتخابات مجلس نباشد قطعاً جزو مهمترین دوره های مجلس خواهد بود؛ چرا که از منظر امنیت ملی و حوزه بین المللی در وضعیت و شرایط ویژه ای قرار داریم.

وزیر دفاع با بیان دشمنی های گسترده و آشکارِ امروزِ آمریکاعلیه ملت ایران گفت:  در طول ۴ دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ما همواره شاهد توطئه و دسیسه های پنهان و آشکار آمریکایی‌ها و نظام استکبار علیه جمهوری اسلامی بوده‌ایم، اما امروز به سبب  افزایش اقتدار ایران اسلامی و نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در صدور انقلاب اسلامی، تمدن سازی اسلامی، تحولات منطقه و بیداری مردم آزاده جهان، دشمنی ها علیه نظام اسلامی آشکارتر شده است.

امیر سرتیپ حاتمی شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌ها را نمونه‌ای از دشمنی آشکار امروز نظام سلطه علیه ایران اسلامی برشمرد و تصریح کرد: این اقدام شنیع و جنایت آشکار آمریکایی ها  به نوعی مصداق تروریسم دولتی و اعلان جنگ علیه ملت ایران بود و این موضوع در عرصه روابط بین المللی دارای مفهوم خاصی است.

وزیر دفاع در تحلیل شرایط امروزِ دشمنی های آشکار آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به عملکرد هیات حاکمه آمریکا (مجلس سنا، کنگره) اظهار داشت: مجلس آمریکا طی چهار سال گذشته صدها مصوبه علیه جمهوری اسلامی به تصویب  رساند که این موضوع نشانگر عمق دشمنی آنان با ایران اسلامی است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اقدامات هماهنگ دولت و مجلس آمریکا در تضعیف و نابودی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: ما امروز نیازمند مجلسی انقلابی هستیم که با نگاه عمیق راهبردی به وضعیت ایران، درک منافع و امنیت ملی، درک شرایط منطقه و عرصه بین المللی، بتواند از جایگاه رفیع جمهوری اسلامی ایران دفاع و در برابر دشمنان ایستادگی و مقابله به مثل کند 

وزیر دفاع با بیان اینکه مجلس آمریکا تقریباً روزی یک مصوبه علیه جمهوری اسلامی ایران داشته است خاطرنشان ساخت: آنها با این اقدامات به دنبال ایجاد شکاف در جامعه اسلامی و اختلاف بین مردم و مسئولین هستند و تمام تلاششان را در  ناامید سازی مردم و نشان دادن ناکارمدی نظام اسلامی به کار بسته اند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه آمریکایی هر کجا که وارد شدند چیزی جر عقب ماندگی، ویرانی و وابستگی عاید آن کشور نشد افزود: وضعیت امروز لیبی، سوریه، عراق، افغانستان و کشورهای منطقه مصداق عینی و بارز حضور آمریکایی‌ها در این کشورها است و مردم و مسئولین می بایست با بصیرت و آگاهی جنایت ها و دشمنی های آمریکا را به خوبی شناخته و درک کنند.

وزیر دفاع با یادآوری نتیجه مذاکرات آمریکا با لیبی و کره شمالی نیز تصریح کرد: آمریکایی ها اهل منطق و مذاکره نیستند و از حربه مذاکره بعنوان یک حیله و دسیسه جهت نیل به اهداف شود استفاده می کنند.

وی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تأکید کرد:  تنها راه مقابله با این شیطان بزرگ، قوی شدن و قدرتمند شدن است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تکیه گاه اصلی جمهوری اسلامی ایران، " مردم " هستند اظهار داشت: مردم، پایگاه جمهوری اسلامی و قدرت اصلی نظام اسلامی هستند و دشمن در این سال ها تمام تلاشش را در انشقاق  این پشتوانه محکم نظام به کار بسته و از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز در زمینه قدرت دفاعی و افزایش اقتدار بازدارندگی در سطح بسیار بالایی هستیم گفت: علی رغم تهدیدات نظامی آمریکا در هدف قرار دادن ۵۲ نقطه جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران بدون کمترین واهمه و با فرمان فرمانده معظم کل قوا سیلی سختی را به پیکره و هیمنه و همچنین حیثیت آمریکا وارد کرد و با موشک های نقطه زن وزارت دفاع پایگاه عین الاسد را به ویرانه تبدیل کرد.

امیر سرتیپ حاتمی حضور میلیون ها انسان ازاده در مراسم تشییع پیکر پاک شهید سلیمانی را سیلی  نرم مردم ایران به آمریکا عنوان کرد و اظهار داشت: پاسخ نرم و سخت جمهوری اسلامی ایران، تمامی معادلات و محاسبات آمریکا را بهم ریخت و دسیسه های آنان را نه تنها خنثی کرد  بلکه باعث انسجام و وحدت ملی  و همراهی ملت های آزاد منطقه و جهان با ایران شد.

وزیر دفاع افزود: امروز در حال گذار از آسیب پذیری اقتصادی هستیم و  به یاری خدا  تحریم‌ها همانگونه که موجب بالندگی جمهوری اسلامی در حوزه اقتدار دفاعی شد در حوزه اقتصادی نیز با عبور از اقتصاد نفتی بی اثر و ناکارآمد خواهد شد.

وزیر دفاع در پایان با بیان اینکه در حوزه دفاعی و نظامی باور " ما میتوانیم" را محقق ساختیم و توانستیم با استفاده از ظرفیت و سرمایه های داخلی بر دشمنان فائق آییم، از همه آحاد ملت ایران برای حضور گسترده در انتخابات و پاسخ دندان شکن به آمریکا دعوت به عمل آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =