۳۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۲
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83681423
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حماس و جهاد فلسطین: به هر قیمتی معامله قرن را ناکام می گذاریم

تهران-ایرنا- زیاد النخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی و موسی ابومرزوق از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز چهارشنبه در بیروت پایتخت لبنان، دیدار و تاکید کردند: «معامله قرن» هرگز محقق نخواهد شد و مردم فلسطین عزم خود را جزم کرده اند که به هر قیمتی کشده این طرح را ناکام بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، این دیدار در چارچوب تماس های مستمر میان گروه ها و جریان های فلسطینی برای بررسی راهکارهای مقابله با طرح آمریکایی- صهیونیستی «معامله قرن» و پیامدهایش بر مسئله فلسطین انجام شده است.

دو طرف در این دیدار تاکید کرد که معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد و موفقیتی حاصل نخواهد کرد. مردم فلسطین و مقاومت قهرمانش با همه توان و امکان مقابل این طرح ایستادگی خواهند کرد. 

حماس و جهاد از امت عربی و اسلامی نیز خواستند که ضمن محکومیت عادی سازی روبط با صهیونیست ها، در راستای تقویت مقاومت مردم فلسطین که مدافع مقدسات امت اسلامی در فلسطین هستند، قدم بردارند.

النخاله و ابومرزوق همچنین تاکید کردند که مردم فلسطین عزم خود را جزم کردند که به هر قیمتی شده معامله قرن را ناکام بگذارند. بنابرین مقاومت درست ترین گزینه و راه برای ناکام گذاشتن همه توطئه هایست که علیه مسئله فلسطین چیده می شود.

این دیدار در حالی صورت می گیرد که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا سه شنبه هشتم بهمن (بیست و هشتم ژانویه) برای حل و فصل قضیه فلسطین طرح موسوم به معامله قرن را رونمایی کرد.

طریح که شهر قدس شرقی را از اراضی فلسطین مستثنا کرده و به جای آن پیشنهاد تشکیل پایتخت فلسطین را در یکی از روستاهای نزدیک قدس اشغالی مطرح کرده است.

این طرح با مخالفت گسترده گروه های فلسطینی و امت عربی و اسلامی روبه رو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =