از اوج گرفتن تبلیغات انتخاباتی تا آمادگی برای مشارکت در سرنوشت کشور

استان ها - ایرنا – اوج گرفتن تبلیغات انتخاباتی در آخرین ساعات پایانی مهلت قانونی ، بازگشت شرکت‌های هواپیمایی خارجی به آسمان ایران ، ادامه تلفات پرندگان مهاجر در میانکاله و مشکوک بودن 2 فرد قمی به کرونا از جمله مهمترین عنوان‌های خبری ۲۴ ساعت گذشته سایت استانی سراسری ایرنا به شمار می‌رود.

سایت های استانی ایرنا  روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است و عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان، مهمترین مطالب  ۲۴ ساعت گذشته در قالب یک بسته خبری منتشر می‌شود:

تبلیغ نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در آخرین ساعات پایانی مهلت قانونی به اوج خود رسیده و طرفداران آنها آخرین تلاش‌هایشان را برای جلب حداکثری آرا مردم به کار گرفته‌اند.

مهلت قانونی تبلیغات کاندیداهای نمایندگی مجلس ساعت هشت صبح فردا (پنجشنبه اول اسفند) به پایان می رسد و ستادهای انتخاباتی نامزدها این ساعت های پایانی پرجنب و جوش تر از قبل تلاش می کنند تا آرا بیشتری را جمع آوری کنند.

نامزدهای انتخابات که عمدتا ستادهایشان را در نقاط پرتردد شهر برپا کرده اند سخت در تکاپوی معرفی خود و برنامه هایشان هستند و اطرافیان آنها نیز روزهای شلوغ و پرکاری را پشت سر می گذارند.

در این میان، انتخاب شعارهای جذاب و عامه پسند نیز از تیررس نگاه نامزدها مخفی نمانده و هر کدام به نوعی تلاش کرده اند با انتخاب شعاری جذاب طرفداران بیشتری به سمت خود جذب کنند.

تخلف تبلیغاتی در پایتخت گزارش نشده است

استاندار تهران گفت: تاکنون تخلفی در زمینه تبلیغات نامزدها صورت نگرفته است و تبلیغات در فضای آرامی با شور و هیجان در حال انجام است.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: شهرداری مکان هایی را برای تبلیغات آماده کرده و نامزدهای تایید صلاحیت شده در حال تبلیغات هستند و فضای استان تهران انتخاباتی شده است.  

وی ادامه داد؛ هر چه به ساعات پایانی زمان تبلیغات نامزدها نزدیک می شویم شور و حال نامزدها و هواداران آنها برای تبلیغات بیشتر می شود.

محسنی بندپی با بیان اینکه حدود یکهزار و ٦٧٤ نفر نامزد برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران تایید صلاحیت شده اند، گفت: یکهزار و ٣٥٥ نامزد در شهر تهران برای مجلس شورای اسلام تایید صلاحیت شدند.

شرکت درانتخابات از مظاهر پایبندی به نظام است

آیت‌الله حسین نوری همدانی ازمراجع تقلید گفت: با توجه به شرایط کنونی، شرکت در انتخابات واجب است  و از مظاهر پایبندی به نظام اسلامی می‌باشد.

وی در پایان درس خارج فقه خود درمسجد اعظم قم،‌ با اشاره به این‌که شرکت در انتخابات در این مقطع زمانی بسیار مهم است، تصریح کرد: دشمنان قسم‌خورده نظام تمام سعی خود را می‌کنند تا این انتخابات آن‌طور که می‌خواهیم برگزار نشود و مطابق میل آن‌ها باشد؛ بنابراین لازم است به میدان بیاییم و تلاش کنیم انتخابات خوبی برگزار شود.

وی با بیان این‌که شرکت درانتخابات از مسائل مهم نظام اسلامی است، ‌اضافه کرد: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای حاکی از این است که مردم این نظام اسلامی را قبول دارند و به انتخابات که از مظاهر این نظام است، اهمیت می‌دهند.

ادامه تلفات پرندگان مهاجر در میانکاله

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت که تلفات پرندگان مهاجر همچنان در منطقه میانکاله کم و بیش ادامه دارد و تداوم این وضعیت تا زمان حضور پرندگان دور از انتظار نیست.

تلفات پرندگان مهاجر در میانکاله از چهارم بهمن ماه شروع شد و در یک هفته نخست به مرگ هزاران پرنده از گونه های مختلف انجامید.

دکتر حسین رضوانی با تاکید بر این که ماموران دامپزشکی با همکاری محیط زیست بی درنگ و در اولین فرصت لاشه های پرندگان  را جمع آوری و به صورت بهداشتی دفن می کنند ، افزود : به طور میانگین روزانه ۳۰ تا ۶۰ بال لاشه پرنده تلف شده جمع آوری می شود.

وی با تاکید بر این که در شرایط نامساعدی آب و  هوایی به دلیل عدم ورود قایق به تالاب و مشکلات ناشی از آن نمی تون جمع آوری پرندگان تلف شده را انجام داد ، گفت : یکی از دلایل تداوم تلفات ، لاشه خوری دیگر پرندگان است.

شرکت‌های هواپیمایی خارجی در حال بازگشت به آسمان ایران

پس از سانحه هواپیمای اکراینی میزان تردد هواپیماهای شرکت‌های هواپیمایی خارجی از فضای آسمان ایران کاهش یافت که اکنون این شرکت ها به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی، در حال بازگشت به مسیرهای پروازی کشور هستند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شرکت‌ها اقدام‌های خود را برای بازگشت به فضای ایران آغاز کرده‌اند تا اطمنیان یابند ایمنی لازم برای انجام پرواز وجود دارد و امنیت فضای کشور تامین و تضمین می‌شود.

سیاوش امیرمُکری ادامه داد: دلیل تمایل شرکت‌های هواپیمایی خارجی به استفاده از آسمان جمهوری اسلامی ایران موقعیت جغرافیایی کشور است که مسیرهای آن را برای شرکت های پروازی خارجی اقتصادی کرده و مولفه های اقتصادی در کنار ایمنی و امنیت برای این شرکت‌ها اهمیت بسیاری دارد و اکنون نیز آمار بازگشت شرکت‌های هواپیمایی به فضای ایران در حال افزایش است.

حجیم و تک ساحتی بودن دروس آموزش و پرورش

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت:در حال حاضر برنامه درس ملی با مشکلات عدم انعطاف، حجیم بودن، زیاد بودن تقویم ساعات آموزشی، عدم تلفیق و تک ساحتی بودن و مبتی نبودن بر فناوریهای نوین مواجه است و بسته تحولی زیر نظام درس ملی حل این مشکلات را نشانه گرفته است.

سید جواد حسینی در نشست مشترک شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با روسای ادارات قطب شهید هاشمی‌نژاد افزود: این بسته‌ها تحول آفرین، تحقق پذیر، سنجش‌پذیر، شوق‌انگیز، زودبازده، فراگیر و مدرسه محور است.

وی ادامه داد: سند تحول بنیادین در برنامه درس ملی در حال اجراست اما هنوز اجرای این سند به کف مدرسه نرسیده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه درس ملی در دنیا از مدرسه محوری به سمت کلاس محوری و از کلاس محوری به سمت فرد محوری رفته است.

همدردی ایران با ملت چین در مبارزه با کرونا روی برج آزادی نقش بست

شهرداری تهران سه شنبه شب به نمایندگی از شهروندان ایران و تهران با اکران تصاویری بر برج آزادی پیام همدردی ملت ایران با ملت چین را در مبارزه با چالش ویروس کرونا به دنیا مخابره کرد.

این موضوع را رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در قالب یک توئیت اعلام کرد.
غلامحسین محمدی در ادامه این توئیت نوشت: امیدواریم مردم چین با همبستگی خود و همراهی جهانیان با صلح و سلامت از این بحران عبور کنند.پس از این رویداد نیز سفیر چین در تهران ضمن بازنشر ویدیوی اکران این تصاویر بر روی برج آزادی در توییتی به فارسی از شهرداری و شهروندان تهران سپاسگزاری کرد. 

پیش از این جواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز در حاشیه یک مصاحبه تلویزیونی با بیان جملاتی به زبان چینی، به مردم شهر ووهان چین پیام داد و از آن‌ها خواست در برابر کرونا قوی باشند.

صادرات یک هزار و ۷۷۵ تن گیاهان دارویی به خارج از کشور

مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از صدور یک هزار و ۷۷۵ تن گیاهان دارویی در سال جاری از ایران به خارج از کشور خبر داد و گفت: ۲۶ نوع گیاه دارویی در این مدت از ۲۰ استان به نقاط مختلف جهان صادر شده‌است.

ترحم بهزادی در همایش تخصصی کشوری گیاهان دارویی - صنعتی  در اراک افزود: بیشترین صادرات گیاهان دارویی به میزان ۶۵۳ تن به کشور عراق و کمترین آن به میزان ۲۰ کیلوگرم به سوئیس انجام شده است.

وی توسعه کشت گیاهان دارویی در مراتع را از برنامه های اولویت دار سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور عنوان کرد و افزود: اقتصادی کردن طرح‌های مرتعداری و توسعه گیاهان دارویی در عرصه‌های طبیعی دنبال می شود.

مشکوک بودن 2 فرد قمی به بیماری کرونا

خبرنگار ایرنا کسب اطلاع کرد که بر خلاف شایعات،‌ دو فرد مشکوک به ابتلای ویروس کرونا در قم، جزو اتباع خارجی و پاکستانی نبوده و از شهروندان قمی هستند. 

آزمایش اولیه بعمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا جدید در قم در دو مورد مثبت گزارش شده اما آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به قم سفر کرده است، در گفتگو با خبرنگار ایرنا، توضیحات و توصیه هایی در خصوص بیماری کرونا ارائه کرد.

قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت گفت که امکان درگیری هر کشوری با ویروس کرونا به دلیل شرایط مسری بودن وجود دارد، همان‌طور که در کشورهای اطراف نیز موارد مبتلا بوده است؛ البته به ایران با تاخیر ورود پیداکرده است.
وی افزود: در کشور ما نیز ورود پیداکرده و تشخیص اولیه ۲ مورد مثبت بوده که ساکن شهر قم بوده‌اند که اگر نهایی شود به‌طور حتم به اطلاع مردم می‌رسد.
این بیماری کشنده‌تر از آنفلوانزا نیست، ولی مراقبت و رعایت بهداشت فردی در جلوگیری از همه‌گیری بسیار مهم است.
دانشگاه علوم پزشکی یکی از بیمارستان‌ها را برای درمان بیماران مشکوک در نظر گرفته است و علایم افرادی که مشکوک به کرونا می‌باشد در این بیمارستان زیر نظر قرار می‌گیرند.

ایران در زمره سه کشور برتر در سدسازی جهان

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: احداث سد در کشور رونق گرفته و ما در زمره سه کشور برتر دنیا در صنعت سدسازی هستیم.

محمد حاج رسولی‌ها در آیین کلنگ ‌زنی شبکه آبیاری پایاب سد گیوی با بیان اینکه اگر تحریم ها نبود،کشور ما در سدسازی در رده نخست نیز قرارمی گرفت افزود: با این وجود  در ۱۵ کشور جهان کارشناسان ایرانی در حال احداث سدهای بزرگ هستند.

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب ۱۹ سد در کشور احداث شده بود که این تعداد پس از انقلاب به ۱۸۵ سد رسید، ضمن اینکه در بخش نیروگاه برق آبی هم ۱۰۰ هزار مگاوات برق تولید شده که این رقم قبل از انقلاب یک هزار و ۸۰۰ مگاوات بود.

او بیان کرد: در کشور ۶۰۰ هزار هکتار شبکه آبرسانی قبل از انقلاب اجرا شده بود که  این مقدار  پس از انقلاب به ۲ میلیون و ۴۰ هزار هکتار رسیده است.

گزارش استان ها :

دوباره برای ایران رای می‌دهیم

عنوان گزارشی از گروه استان های ایرنا که در آن اشاره شده است به اینکه مردم ایران در طول ۴۱ سال گذشته با شکیبایی و استقامت در مقابل کاستی ها، حضوری پرشور در صحنه های مختلف انقلاب داشته اند که برخلاف جوسازی های معاندان نظام، همچنان به انقلاب اسلامی، آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری وفادار مانده اند.

امانتداران ملت پای ثابت انتخابات

گزارشی از کرج  که به قشر فرهیخته معلم پرداخته که به امانتداری شهرت دارد از آن جهت که تاکنون از عهده رسالتی بزرگ به نام تعلیم و تربیت فرزندان ایران زمین ، دفاع از خاک پاک میهن و حماسه های حضور مانند انتخابات سربلند میدان ها بوده و در طول ۴۰ سال گذشته همواره پرچم امانتداری ملت از جمله در استان البرز بر دوش این فرهیختگان قرار داشته است .

رای اولی‌ها با چه وعده‌هایی پای صندوق می‌آیند؟

عنوان گزارشی از ساری که به اعتقاد روان‌شناسان آورده است انگیزه، مهم‌ترین موتور محرک انسان در انجام کارهاست و این گزاره برای مشارکت در امور سیاسی بویژه شرکت در انتخابات بیش از همه برای نسل جوان از جمله رای اولی‌ها صدق می کند .

اهمیت مشارکت‌پذیری از دیدگاه علما

گزارشی از ارومیه که علمای شیعه و سنی در آذربایجان‌غربی و استان موسوم به «سرزمین اقوام و ادیان الهی» مشارکت حداکثری در انتخابات ۲ اسفند را نشانه بلوغ فکری و عمل به وظیفه شرعی، عقلی و اجتماعی می‌دانند و از پشتوانه‌سازی برای نظام از طریق حضور حداکثری در پای صندوق رای سخن به میان می‌آورند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =